Niedziela Palmowa w parafii św. Floriana w Krężnicy Jarej

  • 21.03.2016, 15:56 (aktualizacja 21.03.2016, 16:49)
  • Agnieszka Sprawka
2niedziela_palmowalogompg.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Niedziela Palmowa to wyjątkowe święto dla wszystkich katolików. W parafii św. Floriana w Krężnicy Jarej uroczystościom Mszy Świętej, a także poświęcenia palm przewodniczył proboszcz, ks. Marian Bartnik.

Lubelscy katolicy w sposób szczególny przeżywają Niedzielę Palmową, zwaną też Niedzielą Męki Pańskiej. Wiąże się to z przypomnieniem męki i śmierci Jezusa, ale także Jego Zmartwychwstaniem. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, który zakończy się w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego (inaczej zwaną Wielką Niedzielą, bądź też Niedzielą Wielkanocną). Świąteczną atmosferę Niedzieli Palmowej podkreśla głębokie przywiązanie do tradycji. W parafii św. Floriana w Krężnicy Jarej w sposób uroczysty odśpiewano Pasję. Zgromadzeni wierni przynieśli kolorowe palmy, spośród których wiele było wykonanych własnoręcznie. W prace nad tworzeniem własnych palm szczególnie zaangażowały się dzieci, które przyniosły do Kościoła wiele pięknych, bibułkowych dzieł. Poświęcone palmy będą wspaniałą ozdobą na świątecznych stołach.

Agnieszka Sprawka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe