Nikt tak nie tańczył jak mój dziadek - znów w sprzedaży

  • 14.01.2022, 16:26
  • Źródło: Lublin.eu
Nikt tak nie tańczył jak mój dziadek - znów w sprzedaży
Powieść Kateryny Babkiny „Nikt tak nie tańczył jak mój dziadek” wydana przez Warsztaty Kultury w Lublinie znów w sprzedaży!

Książka ukraińskiej autorki w ubiegłym roku została doceniona przez krytyków oraz czytelników i uhonorowana Literacką Nagrodą Europy Środkowej ANGELUS 2021, Nagrodą Czytelników im. Natalii Gorbaniewskiej ANGELUS 2021 oraz Nagrodą za najlepsze tłumaczenie dla Bohdana Zadury ANGELUS 2021. 

„Nikt tak nie tańczył jak mój dziadek”  to seria opowiadań ułożonych w jedną historię pięciu rodzin, których dzieci spotykają się w szkole 1. września 1991 – w pierwszym roku niepodległości Ukrainy i pozostają przyjaciółmi na całe życie.

Wtedy wysoka dziewczynka mrugnęła rezolutnie i puściła rękę swojego sąsiada z ławki, który zdążył zapomnieć nawet o swoich wątpliwościach, na tyle wszystko to było dla niego nowe i niepojęte, i przesunęła cienkimi palcami po kołnierzyku Liliczki. Z kołnierzyka odpięła plastikową myszkę, błyszczącą, szarą broszkę z elementami różu, i podała ją na dłoni zapłakanemu chłopczykowi. – To dla ciebie – powiedziała. – Prezent. Przestań płakać, proszę. Przestań natychmiast. I on, zdaje się, przestał. Może nie od razu, ale na pewno przestał.

Książka do nabycia na stronie www.sklep.warsztatykultury.pl  w cenie 25 zł.

Źródło: Lublin.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe