„Lekcje Ciepła” dla uczniów lubelskich szkół podstawowych

  • 14.01.2022, 14:25
  • Źródło: Lublin.eu
„Lekcje Ciepła” dla uczniów lubelskich szkół podstawowych
Miasto Lublin i Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A., po raz kolejny zapraszają lubelskie szkoły do udziału w projekcie ekologiczno-edukacyjnym „Lekcje Ciepła”. W bieżącym roku szkolnym „Lekcje Ciepła” udostępnione zostały na platformie e-learningowej, która ułatwi korzystanie z atrakcyjnych materiałów edukacyjnych. Zakres tematyczny lekcji obejmuje informacje o cieple, energii, zasobach i ekologii. Program zajęć jest dostępny online pod adresem www.lekcjeciepla.pl.

E-learning „Lekcji Ciepła” został opracowany z myślą o uczniach klas I-III i IV-V szkół podstawowych. Zajęcia pełne są obrazowych przykładów, doświadczeń, eksperymentów i pobudzających wyobraźnię porównań. Wyjaśniają kwestie produkcji i oszczędzania energii, powstawania zanieczyszczeń powietrza, przeciwdziałania smogowi, a także niemarnowania zasobów i dbania o planetę. Treści edukacyjne dostępne na platformie z powodzeniem pomogą nauczycielom w prowadzeniu zajęć, a w przypadku edukacji zdalnej, także uczniom w samodzielnym przyswajaniu omawianych zagadnień. Klasy biorące udział w projekcie mogą także uczestniczyć w ogólnopolskim badaniu wiedzy o cieple i energii oraz zdobywać w nim nagrody.

Chęć udziału w projekcie „Lekcje Ciepła” należy zgłosić do Działu Strategii i Marketingu LPEC S.A. (koordynator projektu: Teresa Stępniak-Romanek, [email protected] , 81 4520336).

Lekcje Ciepła w naszym mieście to część ogólnopolskiej inicjatywy organizowanej przez Izbę Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie i dostawców ciepła systemowego. Projekt ten został wyróżniony
w 2019 roku przez Komisję Europejską w ramach konkursu doceniającego oddolne inicjatywy wspierające poszanowanie energii, podczas Tygodnia Zrównoważonej Energii.

Szczegółowe informacje dotyczące projektu dostępne są na stronie www.lekcjeciepla.pl.

Źródło: Lublin.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe