Zobacz, jakie rodzaje aparatów słuchowych możemy wyróżnić!

  • 13.01.2022, 09:52
  • Źródło: Artykuł sponsorowany
Zobacz, jakie rodzaje aparatów słuchowych możemy wyróżnić!
Aparaty słuchowe to niewielkie urządzenia, jednak dla osób borykających się z ubytkami słuchu pełnią niezwykle ważną rolę. Rozwój techniczny spowodował, że na rynku możemy znaleźć szeroką gamę skutecznych rozwiązań, które wpływają na komfort wielu osób. Dzięki nim nie muszą się w żaden sposób ograniczać, a wręcz odwrotnie mogą czerpać z życia pełnymi garściami. Rehabilitacja z wykorzystaniem aparatów słuchowych daje szansę osobom z niedosłuchem na normalne funkcjonowanie, uczęszczanie do pracy czy spotykanie się ze znajomymi. Każdy z nas charakteryzuje się innym trybem życia, a w konsekwencji wpływa to na zupełnie inne potrzeby. Z uwagi na to, rodzaje aparatów słuchowych zostały stworzone w taki sposób, aby każdy z nas mógł wybrać najlepiej dopasowany do swoich wymagań. Kiedy zaobserwujemy, że z naszym słuchem dzieje się coś odbiegającego od normy, pierwsze na co powinniśmy się zdecydować to wizyta u specjalisty. To klucz do tego, aby ustalić z jak dużym ubytkiem mamy do czynienia. W następnej kolejności możemy zacząć zastanawiać się jaki aparat słuchowy będzie dla nas najlepszy. Warto skonsultować się z protetykiem słuchu, który po przeprowadzeniu z Tobą wywiadu będzie mógł zaproponować rozwiązanie dostosowane do indywidualnie sprecyzowanych kryteriów.

Wewnątrzuszne aparaty słuchowe

Wewnątrzuszne aparaty słuchowe to te, których konstrukcja dopasowuje się do kształtu ucha osoby, która będzie jego użytkownikiem. Zmagając się z niedosłuchem to bardzo ważne, aby został zachowany jak największy komfort funkcjonowania, dlatego to właśnie ten rodzaj jest ostatnio najbardziej pożądanym. Zyskują one na popularności z uwagi na fakt, że charakteryzują się niewielką budową, dzięki której mamy pewność, że urządzenie będzie praktycznie niezauważalne dla osób z zewnątrz. W zależności od wariantu, na który się zdecydujemy mogą być one całkowicie schowane w przewodzie słuchowym lub lekko widoczne i mieszczące się w małżowinie usznej. Dodatkowo mamy możliwość wybrania koloru, a to daje nam kolejną możliwość do sprawnego ukrycia noszonego urządzenia. Jeśli jesteś osobą aktywną fizycznie i nie wyobrażasz sobie swojego dalszego życia bez treningów, wewnątrzuszny aparat słuchowy będzie rewelacyjnym rozwiązaniem.

Zauszne aparaty słuchowe

Drugim rodzajem są zauszne aparaty słuchowe. Z pewnością to właśnie one przychodzą nam do głowy, kiedy mówimy o tych urządzeniach. Są bez wątpienia najbardziej rozpoznawalne. Na jego wybór powinny zdecydować się w szczególności osoby, które zmagają się ze znacznym ubytkiem słuchu, a także te z mniejszymi przewodami słuchowymi. Jeszcze kilka lat temu aparat ten kojarzył się z wielkimi rozmiarami, których nijak nie można ukryć przed innymi osobami. Na szczęście rozwój i zastosowanie nowoczesnych rozwiązań spowodował, że aktualnie są to niezwykle dyskretne modele. Jedynym widocznym elementem jest przewód, który łączy aparat z wkładką. Natomiast wszelkie inne elementy zlokalizowane są za uchem. Dodatkowo, tak jak w przypadku wcześniej wspomnianego rodzaju, możemy zdecydować się na kolor, który wtopi się w odcień naszej skóry. Dzięki temu, zyskamy gwarancję, że aparat słuchowy nie będzie pierwszym co zauważać będą nasi rozmówcy czy mijające nas osoby. Ogromnym plusem tych urządzeń jest możliwość włożenia baterii o dłuższej żywotności.

Implanty słuchowe

Rodzaje aparatów słuchowych obejmują właściwie dwa wyżej wymienione warianty, jednak warto wspomnieć o innych rozwiązaniach, które wpływają na poprawę jakości życia osób z niedosłuchem. Są nimi implanty słuchowe, które skierowane są w głównej mierze do osób zmagających się z głębokim niedosłuchem. W sytuacji, gdy ani wewnatrzuszne, ani zauszne aparaty słuchowe nie są w stanie wpłynąć na to, abyś mógł prawidłowo odbierać dźwięki na ratunek przychodzą właśnie implanty słuchowe. W Polsce są one wszczepiane od niemal 25 lat, a z biegiem lat zostały uznane za najlepszy sposób rehabilitacji. Możemy wyróżnić dwa rodzaje - ślimakowe i zakotwiczone w kości. Obydwa są umieszczane operacyjnie, ale również w pełni refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe