Kierował bez uprawnień mając prawie 2,5 promila alkoholu. Chciał przekupić policjantów

  • 12.01.2022, 15:52 (aktualizacja 12.01.2022, 15:54)
  • Źródło: Policja Lubelska
Kierował bez uprawnień mając prawie 2,5 promila alkoholu. Chciał przekupić…
43-latek został zatrzymany w związku z podejrzeniem kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. W organizmie miał prawie 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo podczas podjętych przez policjantów czynności mężczyzna próbował wręczyć im łapówkę w kwocie 1000 złotych. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj przed godziną 10:00 dyżurny parczewskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że po terenie jednej z miejscowości na obszarze powiatu parczewskiego pojazdem marki Peugeot porusza kierujący znajdujący się w stanie nietrzeźwości.

Skierowani na miejsce funkcjonariusze drogówki w toku prowadzonych czynności potwierdzili, że 43-latek z gminy Łomazy mógł kierować pojazdem pod działaniem alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

W związku z uzasadnionym podejrzeniem kierowania pojazdu w stanie nietrzeźwości mężczyzna został zatrzymany na terenie jednej z posesji w gminie Podedwórze. W trakcie interwencji od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu.

Jakby tego było mało 43-latek podczas doprowadzenia do jednostki wręczył policjantom pieniądze w kwocie 1000 złotych. Tym samym udzielił korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od dalszych czynności służbowych i odwiezienie go do miejsca zamieszkania. Funkcjonariusze zabezpieczyli banknoty i następnie poinformowali mężczyznę, że popełnił przestępstwo przekupstwa.

W komendzie zbadano trzeźwość 43-latka. Okazało się, że jego wynik sięga prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został osadzony w policyjny areszcie.

Dzisiaj usłyszał zarzuty. Jego sprawa wkrótce znajdzie swój finał w sądzie. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i wręczenie łapówki policjantom grozi mu zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna, a nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Lubelska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe