LRFR rozpoczął działalność

  • 11.01.2022, 12:03
  • Źródło: Lubelski Regionalny Fundusz Rozwoju
LRFR rozpoczął działalność
Lubelski Regionalny Fundusz Rozwoju Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością rozpoczął swoją działalność. Spółka została powołana z inicjatywy Zarządu Województwa Lubelskiego w celu opracowania oraz realizacji wieloletniego programu inwestycyjnego wsparcia mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Siedziba Spółki mieści się w Lublinie w budynku Lubelskiego Centrum Konferencyjnego przy ul. Artura Grottgera 2.

Powierzona Funduszowi misja polega na zbudowaniu regionalnego systemu finansowania Województwa Lubelskiego. Spółka będzie zarządzać środkami finansowymi w obszarze wsparcia rozwoju mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Przedmiot umowy zawartej pomiędzy Województwem Lubelskim, a Lubelskim Regionalnym Funduszem Rozwoju Spółką z ograniczoną odpowiedzialnością obejmuje m.in.: • zarządzanie środkami finansowymi, oraz ich efektywne angażowanie w obszarze wsparcia rozwoju mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, • tworzenie organizacyjnych i finansowych warunków sprzyjających rozwojowi i pobudzaniu aktywności gospodarczej oraz podnoszeniu poziomu konkurencyjności i innowacyjności województwa lubelskiego. „Chcemy za pomocą zwrotnych instrumentów finansowych wpłynąć na ożywienie gospodarki regionu poprzez wspieranie aktywności inwestycyjnej podmiotów gospodarczych, w tym start-upów, przedsiębiorstw MŚP na etapie organizacyjnym lub we wczesnej fazie rozwoju. Liczymy, że wzmocnienie ich konkurencyjności i innowacyjności w dłuższej perspektywie przyczyni się do zwiększenia potencjału ekonomicznego i rozwoju Lubelszczyzny. Jestem przekonany, że poprzez skuteczne zarządzanie środkami finansowymi oraz ich efektywne angażowanie uda się nam tworzyć coraz korzystniejsze warunki sprzyjające rozwojowi i pobudzaniu aktywności gospodarczej i innowacyjności podmiotów z województwa lubelskiego." – mówi Rafał Langiewicz, Prezes Zarządu Lubelskiego Regionalnego Funduszu Rozwoju. Całkowita wartość Umowy obejmuje środki finansowe, które Województwo Lubelskie zamierza przekazać w zarządzanie Lubelskiemu Regionalnemu Funduszowi Rozwoju w ramach Deklarowanych środków, określone są na kwotę 154.325.260,04 PLN.

Źródło: Lubelski Regionalny Fundusz Rozwoju

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe