WEEKENDOWE POWROTY - APELUJEMY O OSTROŻNOŚĆ

  • 09.01.2022, 11:52
  • Źródło: Policja Lubelska
WEEKENDOWE POWROTY - APELUJEMY O OSTROŻNOŚĆ
Dzisiaj większość osób, które spędzały ten długi weekend poza domem będzie wracać do miejsca zamieszkania. Na drogach będzie wzmożony ruch. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwać będą policjanci, którzy apelują o bezpieczną i rozważną jazdę. Od środy na drogach naszego województwa doszło do 9 wypadków, w których 2 osoby poniosły śmierć, a 9 odniosło obrażenia. Odnotowaliśmy także 196 kolizji drogowych, zatrzymanych zostało 42 nietrzeźwych kierujących.

Przed nami powroty z długiego weekendu. To, czy dojedziemy bezpiecznie do celu, w dużej mierze zależy od nas samych: kierowców i pieszych. Od środy na drogach naszego województwa doszło do 9 wypadków, w których 2 osoby poniosły śmierć, a 9 odniosło obrażenia. Odnotowaliśmy także 196 kolizji drogowych, zatrzymanych zostało 42 nietrzeźwych kierujących.

Kierowcy, którzy wyruszą dzisiaj w podróż muszą liczyć się z kontrolami drogowymi. Funkcjonariusze sprawdzą, czy kierujący stosują się do przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach. Podczas kontroli policjanci będą sprawdzać także, czy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach bądź na podkładkach. Będą zwracali także uwagę na stan techniczny pojazdów, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz stan trzeźwości kierujących wszelkimi pojazdami.

Przestrzegamy wszystkich kierowców przed zbytnim pośpiechem na drodze. Apelujemy o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, także pieszym, że bezpieczeństwo na drogach w dużej mierze zależy od nas samych – od decyzji, które podejmujemy.

Źródło: Policja Lubelska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe