Ponad 300 wykroczeń podczas akcji "Prędkość"

  • 05.01.2022, 12:25
  • Źródło: Policja Lubelska
Ponad 300 wykroczeń podczas akcji "Prędkość"
Policjanci z lubelskiej drogówki przeprowadzili wczoraj działania pod nazwą „Prędkość”. Podczas akcji mundurowi ujawnili ponad 300 wykroczeń i nałożyli 209 mandatów. Rekordzista stracił prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie dozwolonej prędkości o przeszło 80 km/h. Dodatkowo kierowca bmw został ukarany mandatem w kwocie 2500 złotych oraz 15 punktami karnymi.

Mimo licznych apeli o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drogach w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy rażąco łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Wielu nie zdaje sobie sprawy z tego, że nadmierna prędkość jest groźna nie tylko dla kierujących i ich pasażerów, ale również dla pieszych. Jest to jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

Podczas przeprowadzonej wczoraj akcji „Prędkość” policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie ujawnili ponad 300 wykroczeń. Większość przewinień dotyczyła przekroczenia dozwolonej prędkości. Nałożonych zostało 209 mandatów karnych. Rekordzistą okazał się być kierowca bmw, który na ulicy Smorawińskiego w Lublinie pędził z prędkością 133 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo został ukarany mandatem w kwocie 2500 złotych oraz 15 punktami karnymi.

Źródło: Policja Lubelska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe