Pies uwięziony na lodzie

  • 05.01.2022, 10:14
  • Źródło: KW PSP w Lublinie
Pies uwięziony na lodzie KP PSP Lubartów
2 stycznia 2022 roku o godz. 1052 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o psie uwięzionym na lodzie w pobliżu miejscowości Bożniewice, gmina Kock.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy stwierdzili, że na zamarzniętym starorzeczu rzeki Wieprz znajduje się pies. Zwierzę prawdopodobnie dostało się na lód kilka godzin wcześniej. Następnie na skutek wzrostu temperatury lód rozmarzł w okolicach brzegów. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz dotarciu do zwierzęcia przy pomocy sani lodowych oraz ewakuowaniu go na ląd. Psa przekazano przedstawicielowi UM Kock.

W działaniach udział brały zastępy z JRG w Lubartowie oraz zastęp OSP w Kocku.

Tego samego dnia wieczorem, suczce – Meli udało się powrócić do domu dzięki informacji zamieszczonej w mediach społecznościowych przez ratowników OSP Kock. Właściciel poinformował, że pies uciekł dnia poprzedniego w nocy, prawdopodobnie przestraszony wystrzałami fajerwerków.

Źródło: KW PSP w Lublinie

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe