Świętuj z nami 200 lat Teatru Starego w Lublinie

  • 04.01.2022, 15:19
  • Źródło: Teatr Stary w Lublinie
Świętuj z nami 200 lat Teatru Starego w Lublinie Teatr Stary w Lublinie Grafika promująca okolicznościową stronę wydarzenia: Teatr Stary każdego z nas. Pamiętnik Marianny H. Orland
W tym roku Teatr Stary w Lublinie świętuje jubileusz 200-lecia istnienia oraz 10-lecia funkcjonowania w nowej formule. Z tej okazji zaplanowano zabawę literacką, którą można śledzić na okolicznościowej stronie:  „Teatr Stary każdego z nas. Pamiętnik Marianny H. Orland”.

Witajcie w Nowym Roku!
Kochani, 2022 będzie dla nas rokiem wyjątkowym. Teatr Stary będzie świętował jubileusz 200-lecia istnienia oraz 10-lecia funkcjonowania w nowej formule. Zapraszamy do śledzenia naszej działalności ponieważ przygotowaliśmy dla Was kilka niespodzianek. Jedną z nich dzielimy się już dzisiaj!

W roku jubileuszowym zachęcamy Was do polubienia naszej okolicznościowej strony. „Teatr Stary każdego z nas. Pamiętnik Marianny H. Orland” to zaplanowana na 2022 rok zabawa literacka.

Narratorką jest lublinianka z pokolenia Hesi i Meli Dulskich, która dzieli się swoimi wieloletnimi zapiskami. Projekt towarzyszy obchodom 200-lecia Teatru Starego w Lublinie.

Marianna Hortensja Orland, aktorka-amatorka, bileterka, autorka wierszy karmelkowych, obserwatorka miejskich wydarzeń, przez lata była związana z zabytkowym gmachem przy ul. Jezuickiej 20. Jej pamiętnik to historia tego miejsca, Lublina i jego mieszkańców. Marianna Hortensja jest postacią fikcyjną, zaistniała na potrzeby tego projektu. Podobnie jak wspominani przez nią członkowie jej rodziny. Ich podobieństwo do jakichkolwiek postaci rzeczywistych jest przypadkowe. Pozostali bohaterowie, przytaczane fakty, miejsca, proza, listy, dokumenty, wspomnienia – są autentyczne. A większość dat dziennych, odpowiada rzeczywistości. Albo wydarzenia tak zaistniały w literaturze i mass mediach z epoki.

Zapraszamy!

Źródło: Teatr Stary w Lublinie

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe