Opłatomaty i inne zmiany w obsłudze bankowej mieszkańców

  • 30.12.2021, 11:26
  • Źródło: Lublin.eu
Opłatomaty i inne zmiany w obsłudze bankowej mieszkańców
Od 5 stycznia wejdą zmiany w obsłudze bankowej mieszkańców i klientów Urzędu Miasta Lublin. W sześciu punktach obsługi mieszkańców, dostępne będą opłatomaty do szybkiej płatności należności kartą płatniczą lub gotówką. Punkty kasowe pozostaną przy ul. Wieniawskiej 14 i Czechowskiej 19a.

–  Wprowadzenie nowej formy płatności ułatwi oraz skróci czas załatwiania spraw urzędowych. Opłatomaty umożliwią mieszkańcom wygodne dokonanie w BOM-ach i siedzibie Urzędu całego zakresu opłat, między innymi z tytułu podatku od nieruchomości, rejestracji pojazdów, wydania prawa jazdy, wydania dzienników budowy, opłat geodezyjnych oraz opłaty skarbowej – mówi Andrzej Wojewódzki, Sekretarz Miasta Lublin.

Mieszkańcy Lublina nadal będą mogli opłacić wymagane przez Urząd wszelkie należności administracyjne i skarbowe w dwóch punktach kasowych prowadzących obsługę bankową mieszkańców, zlokalizowanych w Urzędzie Miasta Lublin przy ul. Wieniawskiej 14 oraz w Wydziale Komunikacji przy ul. Czechowskiej 19a. Punkty kasowe będą czynne od poniedziałku do piątku w godz. od 7.45 do 15.00.

Jednocześnie w miejscach obsługi mieszkańców miasta Lublin będzie można korzystać z opłatomatów (kas automatycznych), które zlokalizowane będą w:

  • Urzędzie Miasta Lublin, ul. Wieniawska 14,
  • Wydziale Komunikacji, ul. Czechowska 19a,
  • Biurze Obsługi Mieszkańców, ul. Filaretów 44,
  • Biurze Obsługi Mieszkańców, ul. Kleeberga 12a,
  • Biurze Obsługi Mieszkańców, ul. Szaserów 13-15,
  • Biurze Obsługi Mieszkańców, ul. Wolska 11.

Opłatomaty umożliwiają interesantom dokonanie płatności za pomocą stykowych i zbliżeniowych kart płatniczych (w każdym opłatomacie), jak i gotówką (w czterech opłatomatach zlokalizowanych w miejscach gdzie nie będzie punktów kasowych). Obsługa opłatomatu jest prosta, została zaprogramowana w sposób intuicyjny, a na ekranie pojawia się opis kroków, które należy wykonać. Korzystanie z opłatomatów w celu dokonania płatności nie będzie wiązało się z żadnymi prowizjami i opłatami.

Dodatkowo, wpłat na rachunki bankowe Urzędu Miasta Lublin można dokonywać nadal we wszystkich placówkach Banku Pekao SA zlokalizowanych w granicach administracyjnych miasta Lublinotwiera się w nowej karcie bez dodatkowych opłat i prowizji. Opłaty można wnosić również za pośrednictwem systemu bankowości elektronicznej.

Montaż i testy opłatomatów odbędą się w dniach 3-4 stycznia.

Źródło: Lublin.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe