Nie żyje Lech Cwalina, restaurator i twórca lubelskiej sceny kulturalnej

  • 23.12.2021, 11:24
  • Źródło: Lublin.eu
Nie żyje Lech Cwalina, restaurator i twórca lubelskiej sceny kulturalnej
Lech Cwalina, restaurator, ale także twórca lubelskiej sceny kulturalnej. Lech Cwalina z żoną Elżbietą przez lata prowadził Kawiarnię Artystyczną Hades w podziemiach Centrum Kultury, później restaurację Hades Szeroka na Starym Mieście.

W 1984 r. założył w piwnicy Lubelskiego Domu Kultury – obecne Centrum Kultury – przy ul. Peowiaków „Bar kategorii III”. W 1992 r. lokal przekształcił się w Kawiarnię Artystyczną Hades gdzie występowali najsłynniejsi polscy artyści oraz muzycy.

W 2006 r. Kawiarnia otrzymała Nagrodę Miasta Lublin za Upowszechnianie Kultury. Działalność zakończyła w 2010 roku. Następnie Lech Cwalina wraz z żoną zaczęli prowadzić restaurację Hades Szeroka w Bramie Grodzkiej na Starym Mieście.

 

Źródło: Lublin.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe