Czy korzystałeś już z platformy edukacyjnej? Zobacz, czym jest i dlaczego warto!

  • 03.12.2021, 09:02
  • Źródło: Artykuł zewnętrzny
Czy korzystałeś już z platformy edukacyjnej? Zobacz, czym jest i dlaczego…
Sytuacja na całym świecie jeszcze do niedawna była na tyle poważna, że cała edukacja została przeniesiona do Internetu. I o ile na samym początku z perspektywy uczniów była to wiadomość, z której się cieszyli, tak z czasem sytuacja stopniowo się zmieniała. Jeśli są wśród nas osoby, które nie zmieniły dotychczasowych nawyków i tak czy inaczej regularnie siadały do nauki, sprawa nie była aż tak skomplikowana. W zdecydowanie gorszym położeniu były osoby, które odpuściły sobie systematyczność. Niestety przełożyło się to na trudności w zrozumieniu i przyswojeniu wielu informacji. Co więcej, sam tryb nauki zdalnej jest wymagający pod względem relacji uczeń-nauczyciel, ponieważ nie mieliśmy z nim tak dobrej komunikacji, jak w przypadku zajęć stacjonarnych. Na szczęście, aktualnie większość z nas może bez przeszkód uczęszczać do szkoły, jednak na pewno nie wszyscy zdążyli nadrobić ten nie do końca przyswojony materiał. Z tego powodu, warto poznać sposób, który z pewnością ułatwi Ci uzupełnienie luk, ale także pomoże Ci w regularnej i efektywnej nauce. Mowa o platformie edukacyjnej, której funkcjonalność pozwala na przyjemniejszą i skuteczniejszą naukę. Czym właściwie jest i co zawiera znajdziesz poniżej.

Czym jest platforma edukacyjna?

Platforma edukacyjna to narzędzie, które służy e-learningowi. W czasie trwania pandemii, gdy zostaliśmy objęci nauką zdalną była właściwie jej podstawowym instrumentem. Jednak niezależnie od tego czy wróciłeś na zajęcia odbywające się stacjonarnie czy też nie, warto bliżej zapoznać się z funkcjonalnościami jakie oferuje. Ułatwia ona bowiem naukę na każdym etapie, od samego planowania, aż po kontrolę osiąganych wyników. Z tego powodu, było to tak zbawienne narzędzie podczas kształcenia na odległość. Ta sprawna i efektywna metoda obejmuje trzy główne aspekty. Po pierwsze gromadzi wszystkie niezbędne materiały. Po drugie, porządkuje je według odpowiednio skonstruowanego klucza, dzięki czemu odnalezienie konkretnych informacji jest proste i bezproblemowe. A po trzecie, udostępnia to wszystko dedykowanym odbiorcom, czyli uczniom.

Co znajdziesz na takiej platformie?

Platforma edukacyjna jest przestrzenią, gdzie udostępniane są treści związane z tematyką prowadzonych w szkole zajęć. To, co należy podkreślić to fakt, że wszelkie materiały tam zawarte opierają się na obowiązującej podstawie programowej. Z uwagi na to, nie ma obaw przed tym, że jakieś informacje nie zostaną nam przedstawione, a my przez to się ich nie nauczymy. Warto jednak wcześniej zrobić dokładny research, aby trafić na taką stronę, która rzeczywiście jest wiarygodna. Może być to na przykład platforma edukacyjna dlaucznia.pl, gdzie treści są w pełni kompatybilne z tymi w podręcznikach. Znajdują się tam materiały do każdego tematu i są prezentowane na wiele różnych sposobów. Z tego powodu, jeśli nauka z samego tekstu nie jest dla Ciebie w pełni satysfakcjonująca, możesz skorzystać z innych form.

Zobacz, dlaczego warto!

W związku z nieustannie rozwijającym się światem i zmianą dotychczasowych przyzwyczajeń czy standardów, również i sposób nauki ulega modyfikacjom. Dzisiejsza rzeczywistość i preferencje jakie wykazują młode osoby, wyraźnie pokazują, że to właśnie urządzenia elektroniczne i nowe technologie biorą górę. Pierwszym plusem jest fakt, że do platformy mamy dostęp niezależnie od miejsca i czasu. Dodatkowo nie musimy dźwigać ciężkich podręczników, bo wszystko mamy w naszym smartfonie. Tak więc jadąc komunikacją miejską czy czekając gdzieś w kolejce nie musimy marnować czasu, ponieważ możemy zabrać się za naukę. Po drugie, mamy dostęp do różnorodnych form przedstawianej wiedzy. Oprócz z krótszych i dłuższych tekstów, możemy skorzystać z materiałów wideo, gifów, zdjęć czy infografik. W celu nauki słówek, dat, postaci historycznych, wzorów matematycznych, itp. – możesz skorzystać z niezawodnych fiszek. Natomiast, gdy chcesz sprawdzić swoją wiedzę warto pokusić się o wykonanie quizów.

Źródło: Artykuł zewnętrzny

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe