Młodzi „Wolniacy” powalczą o medale we Włodawie

  • 02.12.2021, 18:00
  • Paulina Beczek
Młodzi „Wolniacy” powalczą o medale we Włodawie
Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach w stylu Wolnym już w ten weekend. W dniach 03-05 grudnia 2021 roku we Włodawie odbędą się Mistrzostwa Polski młodzików w zapasach w stylu wolnym. Organizatorzy zapraszają kibiców do hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie przy ul. Sierpińskiego 4.

W zawodach wezmą udział najmłodsi adepci zapasów rywalizujący w przedziale wiekowym od 12 do 14 lat. Do turnieju zgłoszono 234 zawodników z 54 klubów z całej Polski, którzy będą rywalizować w 12 kategoriach wagowych.

Dziękuję za zaufanie jakim obdarzyły nas władze Polskiego Związku Zapaśniczego. Organizacja Mistrzostw Polski jest dla nas dużym wyzwaniem, ale jestem przekonany, że będzie ona dużym sukcesem organizacyjnym mimo trudnej sytuacji związanej z obowiązującymi ograniczeniami w naszym regionie (ograniczenia w strefie przygranicznej). Podczas tych zawodów uhonorowany zostanie założyciel pierwszej sekcji zapaśniczej w naszym mieście Pan Zenon Nizioł. To dzięki niemu rozwija się w naszym regionie sport zapaśniczy. Liczę, że w przyszłości to zawodnicy z Lubelszczyzny będą zdobywać medale nie tylko na arenie krajowej, ale także międzynarodowej.” - powiedział Robert Lenart, trener koordynator MLUKS Zapasy Włodawa.

Polskie zapasy wspiera Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych – Sponsor Tytularny PZZ, Oficjalny Sponsor Reprezentacji Polski w Zapasach.

 

03 grudnia na godzinę 18:00 zaplanowane jest oficjalne ważenie zgłoszonych zawodników. Rywalizacja sportowa rozpocznie się dzień później. W sobotę od godziny 9.00 do godziny 14.00 odbywać się będą walki eliminacyjne. Na godzinę 16.00 zaplanowane jest oficjalne otwarcie mistrzostw. Zaraz po nim odbędą się kolejne walki, które wyłonią półfinalistów i finalistów zawodów. W niedzielę od godziny 9.00 odbywać się będą walki decydujące o medalach Mistrzostw Polski.

 

Organizatorem zawodów są:
MLUKS Zapasy Włodawa,

Polski Związek Zapaśniczy,

 

Patronat honorowy zawodów:

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego,

Lubelski Związek Zapaśniczy,

Urząd Miasta we Włodawie,

Starostwo Powiatowe we Włodawie

Paulina Beczek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe