Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę 2021

  • 02.12.2021, 14:30 (aktualizacja 06.12.2021, 12:16)
  • Paulina Beczek
Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę 2021
Akcja Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę zainicjowana przez red. Ewę Dados, Kawalera Orderu Uśmiechu, z inicjatywy lubelskiej przerodziła się w Akcję ogólnopolską, za koordynację której odpowiada Główny Społeczny Komitet Organizacyjny Akcji przy Radio Lublin S.A.

Zgodnie z tradycją i Regulaminem Akcji ,,Pomóż Dzieciom Przetrw Zimę 2021" integralną częścią programu Akcji są Przyjazne Media (prasa, radio, telewizja, internet), propagujące ideę Akcji, przekazujące informację o miejscach i terminach zbiórek, publikujące podziękowania dla ofiarodawców, organizujące Sztaby Akcji w swoich siedzibach. 

 

W bieżącym roku swoją pomoc kierujemy niezmiennie do Dzieci, ich rodzin, podopiecznych Domów Dziecka, ośrodków szkolno-wychowawczych, ale również, w miarę możliwości i potrzeb, do innych osób, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej i materialnej.

 

W ramach Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę", w latach poprzednich, zebranymi darami sprawiliśmy radość i dobre święta wielu rodzinom i podopiecznym placówek szkolno-wychowawczych na terenie całej Polski. Pomoc uzyskały dzieci, osoby starsze i samotne. 

 

W ubiegłym roku z uwagi na stan epidemii, w trosce o bezpieczeństwo uczestników i darczyńców, zawiesiliśmy organizację Akcji. W tym roku jednak podjęliśmy się realizacji idei dzielenia się Dobrem, organizując Akcję w uproszczonej formule, dostosowując jej przeprowadzenie do obowiązujących zasad stanu epidemii oraz przepisów sanitarnych, zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dn. 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii oraz wytycznych GIS w zakresie przeciwdziałania rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, wydanych na podstawie Art. 8a ust. 5 pkt 2 ustawy z dn. 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

 

Tegoroczna Akcja ,,Pomóż Dzieciom Przetrw Zimę 2021", zgodnie ze zgłoszeniem zarejestrowanym w MSWiA nr 2021/3186/KS, rozpoczęła się 18 listopada 2021 r. i trwać będzie do Świąt Bożego Narodzenia. Wszelkie informacje o przebiegu i organizacji Akcji będą dostępne na stronie www.pdpz.pl

 

Ufamy, że dzięki Państwa zaangażowaniu, Dzieci, ich rodziny i osoby będące w trudnej sytuacji życiowej, uwierzą w dobro, a otrzymane wsparcie pozwoli im godnie i pięknie przeżyć Święta Bożego Narodzenia.

 

Serdecznie zapraszamy do Grona Przyjaciół Akcji.

Paulina Beczek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe