Lublin szykuje się na Święta

  • 30.11.2021, 15:03
  • Źródło: Lublin.eu
Lublin szykuje się na Święta
Świąteczno-noworoczny czas umilą mieszkańcom dekoracje, które rozświetlą Deptak, Stare Miasto i Plac Litewski. Od jutra (1 grudnia) rozpocznie się montaż świątecznych iluminacji, a ich włączenie, jak co roku odbędzie się 6 grudnia o godz. 16.00.

– Mimo trudnej sytuacji pandemicznej, podobnie jak w latach ubiegłych, ulice Lublina rozświetlą iluminacje. Niech to będzie radosny element przestrzeni naszego miasta w tym wyjątkowym czasie. Zapraszamy również do udziału w dostosowanych do sytuacji pandemicznej wydarzeniach Festiwalu Bożego Narodzenia, w ramach którego przewidziano m.in. warsztaty rękodzieła, warsztaty kulinarne, koncerty kolęd, czy bożonarodzeniowy konkurs plastyczny dla lubelskich przedszkolaków – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

W przestrzeni miasta zobaczymy instalacje świetlne na latarniach nawiązujące do marki „Lublin miasto inspiracji” oraz osiem okolicznościowych standów z motywami świątecznymi. Altanka inspirowana architekturą i freskami Kaplicy Trójcy Świętej stanie na ul. Grodzkiej, ramka do zdjęć z napisem „Wesołych świąt życzy Lublin” oraz podświetlane figury anioła i pary mieszczan w renesansowych strojach zdobić będą Plac Litewski, świąteczna bombka znajdzie się na Rynku, figura pisarza na Deptaku, a prezent i anielskie skrzydła pojawią się na pl. Łokietka. Serce z napisu I Love Lublin zostanie zmienione na choinkę, a Stare Miasto udekorują girlandy świetlne i kolorowe gwiazdy autorstwa Jarosława Koziary, które są charakterystycznym dla Lublina motywem, chętnie wykorzystywanym przez mieszkańców i turystów w mediach społecznościowych. Na placu Łokietka pojawi się 13-metrowa choinka. Wzorem lat poprzednich na placu przed Galerią Centrum stanie szopka.

Montaż iluminacji zaplanowany jest w dniach od 1 do 4 grudnia. Prace rozpoczną się na Deptaku, gdzie dekorowane będą drzewa i latarnie. Kolejne ozdoby montowane będą na Placu Litewskim, a następnie zostaną rozmieszczone wszystkie dekoracje wolnostojące z motywami świątecznymi. Ostatnim etapem będzie ustawienie choinki na placu Łokietka, przed Ratuszem. Montaż szopki odbędzie się natomiast w terminie 6-9 grudnia.

Włączenie światełek na miejskiej choince i wszystkich świątecznych dekoracjach planowane jest na 6 grudnia. W związku z ograniczeniami wywołanymi pandemią, nie będzie temu towarzyszyło spotkanie z mieszkańcami i wspólne włączenie iluminacji. Wydarzenie będzie transmitowane na Facebooku na profilu Miasta Lublin.

Dekoracje świąteczne pozostaną na ulicach Lublina przez dwa miesiące – do początku lutego 2022 r.

Źródło: Lublin.eu

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe