Nowa gra miejska "Śladami legend lubelskich i miejskich tajemnic"

  • 30.11.2021, 10:25
  • Źródło: Lublin.eu
Nowa gra miejska "Śladami legend lubelskich i miejskich tajemnic"
Rusza nowa gra miejska śladem mniej znanych zabytków miasta i legend związanych z Lublinem. Pakiet dostępny jest w Centrum Inspiracji Turystycznej przy ul. Jezuickiej 1-3.

Zwiedzać miasto można na wiele sposobów - z przewodnikiem miejskimaudioprzewodnikiem lub na własną rękę z mapą w dłoni. Nic jednak nie dodaje dreszczyku emocji tak jak gra miejska! "Śladami legend lubelskich i miejskich tajemnic" to zabawa dla turystów i mieszkańców przemierzających Lublin w grupach, parach, z rodzinami lub w pojedynkę. Fabuła gry nawiązuje do najpopularniejszych i mało znanych legend lubelskich, a trasa biegnie między zabytkami historycznymi miasta, które nadal czekają na odkrycie.

Zasady są proste. Arkusz prowadzi uczestników do danych lokalizacji, gdzie na podstawie wskazówek należy odgadnąć hasło. Na koniec gry litery tych haseł utworzą hasło finalne. Każdy odwiedzany zabytek zawiera opis z historią miejsca, ciekawostkami lub legendami.


Gra miejska powstała w ramach projektu europejskiego "Two Towers. Tajemnice Dwóch Wież", prowadzonego wspólnie przez miasta partnerskie - Lublin i Łuck na Ukrainie. Celem projektu jest promocja zabytków Starego Miasta w Lublinie oraz w Łucku, a także zwrócenie uwagi na ich walory architektoniczne i historyczne.

Źródło: Lublin.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe