Akcja bezpłatnych szczepień przeciw grypie dla wszystkich pełnoletnich

  • 25.11.2021, 10:24 (aktualizacja Wczoraj, 09:36)
  • Źródło: lublin.eu
Akcja bezpłatnych szczepień przeciw grypie dla wszystkich pełnoletnich
Wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, od 23 listopada będą mogły skorzystać z darmowych szczepień przeciw grypie. Wystarczy, że zgłoszą się do wybranego punktu szczepień. Do tej pory uprawnieni do bezpłatnych szczepionek byli m.in. medycy, farmaceuci, nauczyciele, żołnierze i seniorzy.

Podstawowym zadaniem szczepionki jest wzmocnienie odporności na zakażenie wirusem grypy. Szczepienia są skuteczną metodą zapobiegania zachorowaniom na tę chorobę oraz jej powikłaniom.

Chętni, którzy chcą skorzystać z bezpłatnego szczepienia, nie muszą mieć recepty na szczepionkę. Wystarczy, że zgłoszą się do wybranego punktu szczepień i umówią termin. Mapa ponad 3000 punktów (w tym około 100 punktów w Lublinie), w których można wykonać szczepienie przeciw grypie, znajduje się na stronie https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/szczepienia-na-grype

Na szczepienie powinny zgłaszać się osoby bez objawów ostrej infekcji i wysokiej gorączki. Nie trzeba robić przerwy pomiędzy różnymi szczepieniami np. przeciw COVID-19 i przeciw grypie.

Akcja będzie trwać do wyczerpania rezerwy szczepionek lub do 31 marca 2022 r.

Więcej informacji o bezpłatnych szczepieniach przeciwko grypie znajduje się na stronie Ministerstwa Zdrowia

Źródło: lublin.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe