Dbaj o czystość miasta

  • 23.11.2021, 16:47
  • Źródło: lublin.eu
Dbaj o czystość miasta
„Dbaj o czystość miasta” to hasło umieszczone na tabliczkach, które zaczęły pojawiać się na miejskich terenach zielonych. Jest to kontynuacja realizowanej przez Miasto Lublin kampanii „Miasto to też Twój dom”.

– Miasto jest jak dom, o który trzeba dbać. Tutaj mieszkamy, pracujemy i odpoczywamy. Czysta i przyjemna przestrzeń jest naszym wspólnym dobrem. Dlatego kolejna odsłona kampanii „Miasto to też Twój dom” ma na celu zachęcenie wszystkich Lublinian do dbania o czystość i estetykę naszego miasta. Pamiętajmy, że mamy realny wpływ na to jak wygląda Lublin, jak się w nim czujemy i jak nasze miasto jest postrzegane przez turystów – mówi Blanka Rdest-Dudak, Zastępca Dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin.

W ramach akcji na terenach zielonych zarządzanych przez Miasto pojawi się łącznie 220 tabliczek. Mają one zachęcać mieszkańców do dbania o czystość Lublina. Tabliczki zostaną umieszczone m.in.: w miejskich parkach, skwerach i zieleńcach.

Trwająca od 2015 roku kampania „Miasto to też Twój dom” to akcja obejmująca różnorodne działania społeczne, edukacyjne i kulturalne, których celem jest kształtowanie i podnoszenie świadomości mieszkańców w zakresie poszanowania i troski o przestrzeń naszego miasta. Do tej pory w ramach kampanii „Miasto to też Twój dom” były podejmowane tematy poprawy jakości powietrza w mieście oraz sprzątania po swoich pupilach.

Źródło: lublin.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe