Miasto dofinansuje remonty na terenie lubelskich ogrodów działkowych

  • 23.11.2021, 12:00
  • Źródło: lublin.eu
Miasto dofinansuje remonty na terenie lubelskich ogrodów działkowych
Lubelscy działkowcy ponownie otrzymają wsparcie finansowe ze strony Miasta. Dzisiaj (22 listopada) rusza konkurs dla działających w Lublinie Rodzinnych Ogrodów Działkowych, w ramach którego można otrzymać dofinansowanie do remontów i drobnych inwestycji.

Ogrody działkowe to ważna część zielonych płuc miasta, miejsca wypoczynku, a także rozwijania pasji mieszkańców Lublina. W przyszłym roku będziemy kontynuować program, poprzez który wspieramy finansowo wykonanie remontów, czy poprawę infrastruktury na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Mam nadzieję, że środki te przyczynią się do poprawy jakości miejsc, z których tak chętnie korzystają nasi mieszkańcy – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W 2022 roku Miasto Lublin przeznaczy 500 tys. zł na wsparcie finansowe dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Działające w Lublinie ogrody działkowe mogą wystąpić o dotację, która pokryje do 80% kosztów remontów infrastruktury na ich terenie. Każdy ogród działkowy może złożyć jeden wniosek. Zostaną one poddane ocenie przez komisję konkursową, która ma prawo sugerować modyfikacje w składanych wnioskach. Termin składania wniosków o dotację mija 6 grudnia.

Oferty w wersji papierowej należy złożyć osobiście w sekretariacie Biura Partycypacji Społecznej (ul. Gilasa 3, pokój 107 w godzinach 7.30-15.30) lub w Biurach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Lublin. Można je także wysłać za pośrednictwem poczty, przy czym o przyjęciu decyduje data wpływu do Biura Partycypacji Społecznej.

W latach 2020-2021 Miasto Lublin, kwotą blisko 2 mln zł, dofinansowało 36 wniosków złożonych przez lubelskie Rodzinne Ogrody Działkowe. Obecnie kończą one realizację inwestycji i składają sprawozdania z wykonanych prac. Rodzinny Ogród Działkowy „Dąbrowa”, dzięki dofinansowaniu w wysokości ponad 28 tys. zł dokonał montażu bram automatycznych oraz przeprowadził remont domu działkowca. W ROD „Nasza Zdobycz” otrzymane 200 tys. zł pozwoliło na elektryfikację ogrodu. Z kolei ROD „Słonecznik” wykorzystał 152 tys. zł na termomodernizację budynku oraz wymianę ogrodzenia ogrodu.

 

Źródło: lublin.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe