Trwają zgłoszenia na seminarium europejskie „Obywatele w służbie obywateli”

  • 18.11.2021, 16:41
  • Źródło: lublin.eu
Trwają zgłoszenia na seminarium europejskie „Obywatele w służbie obywateli”
„Obywatele w służbie obywateli - współtworzenie i świadczenie usług użyteczności publicznej przez organizacje społeczeństwa obywatelskiego” to temat seminarium, na które zaprasza Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny oraz Miasto Lublin. Wydarzenie skierowane do przedstawicieli organizacji pozarządowych odbędzie się 1 i 2 grudnia w Lublinie.

Miasto Lublin od lat uczestniczy w debacie o przyszłości Unii Europejskiej. Efektem naszego partnerstwa z Europejskim Komitetem Ekonomiczno-Społecznym jest wspólna organizacja seminarium dotyczącego roli organizacji obywatelskich w tworzeniu i świadczeniu usług użyteczności publicznej. Będzie to unikalna okazja do rozmów przedstawicieli instytucji europejskich, samorządów oraz organizacji pozarządowych. Z uwagą przyjrzymy się rozwiązaniom stosowanym w innych państwach Unii Europejskiej, a także podzielimy się naszymi doświadczeniami w zakresie współpracy międzysektorowej – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Tematyka lubelskiego seminarium skupi się na aspekcie wpływu organizacji społeczeństwa obywatelskiego na tworzenie i realizację usług użyteczności publicznej. W seminarium wezmą udział m.in. Krzysztof Balon, Przewodniczący Tematycznej Grupy Analitycznej Usługi Użyteczności Publicznej EKES, Baiba Miltoviča, Przewodnicząca Sekcji Transportu, Energii, Infrastruktury i Społeczeństwa Informacyjnego (TEN) EKES oraz Krzysztof Hetman, poseł do Parlamentu Europejskiego. Wśród uczestników znajdą się goście z Francji, Finlandii, Ukrainy. Przewidziane tematy prezentacji i dyskusji to m.in.: zasada pomocniczości a współtworzenie usług użyteczności publicznej, współpraca pomiędzy Miastem Lublin a organizacjami społeczeństwa obywatelskiego, czy rola społeczeństwa obywatelskiego w reformie decentralizacyjnej na Ukrainie.

Seminarium adresowane jest do przedstawicieli organizacji pozarządowych, a uczestniczyć w nim można osobiście lub zdalnie. Rejestracja odbywa się poprzez formularz dostępny na stronie internetowej lublin.eu. Udział osobisty uwarunkowany jest ilością miejsc, dlatego decyduje o nim kolejność zgłoszeń. Zarejestrowani uczestnicy otrzymają link do wydarzenia, który umożliwi udział online. Zgłoszenia na seminarium trwają do 21 listopada.

Szczegółowy program wydarzenia zostanie podany w późniejszym terminie. Podczas seminarium będzie zapewnione tłumaczenie symultaniczne w językach: polskim, angielskim, francuskim i niemieckim.

Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny to organ doradczy i opiniodawczy Unii Europejskiej w kwestiach dotyczących polityki społecznej i gospodarczej.

Źródło: lublin.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe