Dzień Wcześniaka i narodziny trojaczków w SPSK Nr 4

  • 17.11.2021, 15:50
  • Paulina Beczek
Dzień Wcześniaka i narodziny trojaczków w SPSK Nr 4
W Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 4 w Lublinie urodziły się trojaczki. Narodziły miały miejsce w przeddzień Światowego Dnia Wcześniaka, obchodzonego przez Oddział Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka SPSK Nr 4 każdego roku, 17 listopada. Tego dnia personel dekoruje przestrzenie oddziału ozdobami, w których wyróżnia się przypisany wcześniakom fiolet - kolor osób wyjątkowych, wrażliwych i jednocześnie symbol waleczności. Przez cały dzień pielęgniarki i lekarze oddziału noszą fioletowe wstążki.

- Jak co roku 17 listopada to Światowy Dzień Wcześniaka. Dziś jest to dla nas potrójne, a nawet pięciokrotne święto, ponieważ wczoraj urodziły nam się trojaczki i bliźniaki. Trojaczki przyszły na świat w 32. tygodniu ciąży. Są to trzy dziewczynki. Jak niemal wszystkie wcześniaki urodzone w tym terminie są jeszcze niewydolne oddechowo. Pilnujemy, aby miały jak najwięcej spokoju i jak najmniej bodźców, ponieważ są jeszcze bardzo wrażliwe. Przebywają w inkubatorach, potrzebują wsparcia oddechowego i specjalistycznego leczenia - mówi dr n. med. Eulalia Majewska kierująca Oddziałem Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka SPSK Nr 4. 

Paulina Beczek

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe