W IKEA zbiórka maskotek dla potrzebujących dzieci

  • 16.11.2021, 12:11
  • Źródło: Artykuł sponsorowany
W IKEA zbiórka maskotek dla potrzebujących dzieci
IKEA Lublin rozpoczęła coroczną zbiórkę maskotek dla potrzebujących dzieci. Akcja jest elementem globalnej kampanii „Baw się jakby nikt nie patrzył”, zachęcającej do tego, żeby w codziennym życiu znaleźć więcej czasu na zabawę. Zbiórka potrwa do 31 grudnia 2021 r.

- Od otwarcia naszego sklepu, czyli od 2017 roku, staramy się raz co roku organizować zbiórki zabawek, które trafią do dzieci. W zeszłym roku ze względu na pandemię koronawirusa nie udało nam się zorganizować takiej zbiórki. Zależało nam jednak, aby podopieczni Hospicjum Małego Księcia dostali od nas prezenty, dlatego przekazaliśmy im zabawki w formie darowizny. W tym roku każdy z nas może wesprzeć akcję i obdarować dzieci prezentem – mówi Urszula Kowalczuk, koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju w IKEA Lublin.

Podczas trwania zbiórki organizatorzy planują zebrać 1000 zabawek, które powędrują do dzieci z dwóch organizacji. Pierwsza to Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, które wspiera najmłodszych i młodzież z chorobami nowotworowymi oraz innymi nieuleczalnymi i postępującymi schorzeniami. Zabawki trafią też Stowarzyszenie Dla Ziemi, które prowadzi działania pomocowe, integracyjne i edukacyjne dla uchodźców i uchodźczyń, głównie kobiet i dzieci mieszkających w ośrodkach dla cudzoziemców na terenie woj. lubelskiego, w Łukowie i Bezwoli.

Odwiedzający sklep IKEA w Lublinie mogą ofiarować zakupione w nim pluszowe maskotki na rzecz dzieci. Na zbiórkę przygotowany został specjalnie oznakowany pojemnik w kształcie domku, który znajduje się przy IKEA Bistro (niedaleko kas). Po zakończeniu akcji, pracownicy sklepu IKEA odwiedzą najmłodszych w lubelskim hospicjum i ośrodkach dla cudzoziemców i przekażą im zebrane zabawki.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe