Akcja szczepień przeciwko Covid-19 osób z problemem bezdomności

  • 12.11.2021, 15:54
  • Źródło: lublin.eu
Akcja szczepień przeciwko Covid-19 osób z problemem bezdomności
W poniedziałek (15 listopada) w Lublinie odbędzie się kolejna akcja szczepień przeciwko Covid-19, skierowana do osób będących w kryzysie bezdomności. Na osoby chętne będzie czekał szczepieniobus zlokalizowany przy al. Unii Lubelskiej 15, obok jadłodajni Caritas. Akcję zaplanowano od godz. 9.00 do 14.00.

– Już po raz kolejny w Lublinie organizujemy szczepienie osób borykających się z problemem bezdomności. W sytuacji wzmożonej liczby zachorowań na Covid-19, nie możemy zapominać o grupach osób najbardziej potrzebujących i najbardziej narażonych na zachorowania. Dlatego we współpracy z Wojewodą Lubelskim oraz Caritas, uruchamiamy akcję szczepień dla osób w kryzysie bezdomności. Akcja w szczególności skierowana jest do tej grupy osób, ale każdy chętny będzie mógł skorzystać tego dnia z możliwości zaszczepienia się – mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Szczepieni otrzymają jednodawkowe preparaty firmy Johnson & Johnson. Na szczepienie należy zgłosić się z dokumentem tożsamości. Podmiotom prowadzącym noclegownie, ogrzewalnie i jadłodajnie, informacje o możliwości szczepień dla osób korzystających z pomocy tych placówek przekazują Strażnicy Miejscy.

Podczas podobnej akcji szczepień przeprowadzonej w lipcu, szczepionkę przeciw Covid-19 przyjęło 59 osób. Z danych wynika, że na terenie Miasta Lublin przebywa około 400 osób bezdomnych.

Źródło: lublin.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe