Obchody Święta Niepodległości w Lublinie

  • 12.11.2021, 11:22
  • Źródło: Policja Lubelska
Obchody Święta Niepodległości w Lublinie
Obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się w Lublinie od odprawionej w Archikatedrze Lubelskiej mszy świętej w intencji Ojczyzny. Bezpośrednio po niej uczestnicy obchodów w asyście orkiestry wojskowej przemaszerowali na Plac Litewski, gdzie odbyły się oficjalne uroczystości. Lubelskich policjantów reprezentował Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Artur Bielecki.

W całym kraju odbyły się dzisiaj obchody Święta Niepodległości. W Lublinie rozpoczęto je odprawioną w Archikatedrze Lubelskiej mszą świętą w intencji Ojczyzny. Bezpośrednio po niej, uczestnicy obchodów w asyście orkiestry wojskowej przemaszerowali na Plac Litewski, gdzie rozpoczęły się oficjalne uroczystości zgodnie z ceremoniałem wojskowym.

Udział w obchodach 103. rocznicy odzyskania przez Państwo Polskie Niepodległości wzięła także Lubelska Policja. Lubelski garnizon Policji reprezentował Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie nadinspektor Artur Bielecki. Podczas uroczystości Szef lubelskich policjantów jako jeden z przedstawicieli Komitetu Honorowego Obchodów Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada w Województwie Lubelskim odebrał Ogień Niepodległości. Uroczystości zakończyły się złożeniem wieńców pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego i Nieznanego Żołnierza na Placu Litewskim.

Narodowe Święto Niepodległości jest przywołaniem jednej z najważniejszych rocznic w dziejach Polski. W listopadzie 1918 roku, po 123 latach niewoli, Rzeczypospolita powróciła na mapę Europy i świata. Towarzyszył temu entuzjazm Narodu, gotowego do ponoszenia wyrzeczeń dla odbudowy własnego państwa. Pracy było wiele. Trzeba było podnieść Ojczyznę ze zniszczeń I wojny światowej, zjednoczyć części kraju od wielu lat eksploatowane w trzech różnych zaborach oraz zbudować struktury nowoczesnego, demokratycznego państwa. Święto 11 Listopada stanowi symbol zwycięstwa oraz odrodzenia Ojczyzny i Narodu.

Źródło: Policja Lubelska

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe