Obchody Święta Niepodległości przy dźwiękach muzyki klasycznej

  • 11.11.2021, 11:40
  • Źródło: Lublin.eu
Obchody Święta Niepodległości przy dźwiękach muzyki klasycznej
Narodowy Koncert Listopadowy po raz 13. będzie okazją do wspólnego świętowania niepodległości przy dźwiękach znakomitej muzyki. 13 listopada usłyszymy utwory Mozarta, Nikodemowicza, Szymanowskiego oraz Wieniawskiego. Tegoroczna edycja koncertu w całości odbędzie się w formule online.

– Święto 11 listopada jest nierozerwalnie związane z Lublinem i wydarzeniami z 1918 roku, kiedy nasze miasto było nie tylko świadkiem, ale i inicjatorem wydarzeń, które kształtowały wolną Polskę. Kluczowe procesy wolnościowe ostatniego wieku zainspirowane zostały właśnie w Lublinie, sprawiając, że już na zawsze staliśmy się częścią niepodległościowej historii Polski. Narodowy Koncert Listopadowy na stałe zapisał się w kalendarzu miejskich wydarzeń kulturalnych. Jest symboliczną okazją do przypomnienia wydarzeń sprzed ponad 100 lat oraz momentem, w którym możemy świętować naszą wolność z dumą i radością, jednocześnie przypominając dorobek artystyczny m.in. muzyków związanych z Lublinem. Życzę Państwu wielu niezapomnianych, muzycznych wrażeń – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Koncert odbędzie się 13 listopada o godz. 19.00 w Trybunale Koronnym, a jego transmisję na żywo można będzie obejrzeć na kanale YouTube Lublin Miasto Inspiracjiotwiera się w nowej karcie oraz na profilu Facebook Lublin – Miasto Kulturyotwiera się w nowej karcie. Podczas koncertu utwory Mozarta, Nikodemowicza, Szymanowskiego oraz Wieniawskiego wykonają Dominika Falger – skrzypce oraz Evgeni Sinaiski – fortepian.

Ze względu na stan epidemii, tegoroczna edycja koncertu w całości odbędzie się w formule online. Wydarzenie będzie tłumaczone na polski język migowy (PJM).

Wzorem lat ubiegłych, z okazji obchodów Święta Niepodległości, 11 listopada miejskie obiekty zostaną podświetlone w barwy państwowe. Od około godziny 17.00 do końca dnia, okolicznościowa iluminacja pojawi się na budynku Ratusza oraz Arenie Lublin. Dodatkowo podświetlone będą Baobab, donice kasztanowców i fontanna liniowa na Placu Litewskim, jak również kładka w Parku Ludowym.

Źródło: Lublin.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe