Stwarzają przestrzeń do muzycznych i terapeutycznych spotkań, by budować dobre relacje

  • 08.11.2021, 16:03
  • Paulina Beczek
Stwarzają przestrzeń do muzycznych i terapeutycznych spotkań, by budować…
Fundacja Nieprzetartego Szlaku wraz z Teatrem Muzycznym w Lublinie zapraszają na muzyczne spotkania artystów z niepełnosprawnościami. 24. Spotkania z Piosenką Nieprzetartego Szlaku odbędą się po raz pierwszy na profesjonalnej scenie. Artyści będą mogli spełniać Marzenia i zadbać o Relacje!

W dniach 22-23 listopada 2021r. odbędą się 24. Spotkania z Piosenką Nieprzetartego Szlaku, które są imprezą integracyjną przygotowującą do corocznych Spotkań Artystów Nieprzetartego Szlaku (SANS) – Międzynarodowego Przeglądu Teatrów Osób Niepełnosprawnych. W tym roku będą to Spotkania o tematyce „Marzenia/Relacje”.

Zeszłoroczne 23. Spotkania ze względu na pandemię odbyły się w wersji online i jak się okazało „w onlajnie też może być fajnie”. Jednak największym marzeniem organizatorów i uczestników była możliwość spotkania się na żywo i to właśnie ma mieć miejsce podczas tegorocznego Festiwalu, który po raz pierwszy odbędzie się w Teatrze Muzycznym w Lublinie. Wydarzenie stacjonarne na profesjonalnej scenie, pod okiem profesjonalistów ma być okazją do zadbania o relacje, twórczego współdziałania oraz muzycznego święta Artystów Nieprzetartego Szlaku. Spotkania z Piosenką mają inkluzywny charakter, gdzie najważniejsze staje się spotkanie i wspólne bycie oraz radość tworzenia i muzykowania.

Uczestnicy tegorocznych Spotkań z Piosenką to soliści oraz zespoły muzyczne z Lublina i Lubelszczyzny, ale także z Wrocławia, Sanoka, Opoczna. Na scenie Teatru Muzycznego w Lublinie wystąpią zarówno przedszkolaki, młodzież oraz osoby dorosłe i seniorzy.

 

- Spotkania z Piosenką to przede wszystkim okazja do spotkania w gronie przyjaciół. Wśród występujących są zesoły i soliści, którzy biorą udział w festiwalu od kilkunastu lat, jak Łukasz Lisek czy Akademia Artystyczna. Wracają też zespoły, których przez kilka lat nie oglądaliśmy, jak zespół Tacy Sami z Matczyna. Dołączają też nowe grupy – z Biłgoraja czy Annopola. Mimo pandemii, jest to właśnie szansa na nawiązywanie i budowanie dobrych relacji przy muzyce i piosence – mówi Karolina Czajka, główna organizatorka Spotkań z Piosenką.

 

Dla uczestników Festiwalu organizatorzy z Fundacji Nieprzetartego Szlaku planują warsztaty wokalne z Małgorzatą Papiewską, artystką chóru, pianistką od lat związaną zawodowo z Teatrem Muzycznym w Lublinie oraz Chórem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jan Pawła II oraz warsztaty z ruchu scenicznego z Anną Gawędą-Szternal, tancerką, aktorką, która prowadzi własne Studio Artystyczne w Krakowie oraz związana jest ze Studium Terapii przez Sztukę Inki Dowlasz.

Dla instruktorów organizatorzy przygotowują także warsztaty z Łukaszem Jemiołą, wokalistą, gitarzystą z Lublina, który od kilku już lat towarzyszy temu muzycznemu wydarzeniu. Warsztat Songwriting” będzie przestrzenią do stworzenia autorskiej piosenki na tegoroczny 32. Cykl Nieprzetartego Szlaku RELACJE.

 

- Całoroczna praca wokół tematu przewodniego cyklu – w tym roku są to Relacje – pomaga naszym podopiecznym wejść w klimat imprezy, głębiej przeżyć wspólną przygodę; być nie tylko uczestnikami, ale również współorganizatorami Nieprzetartego Szlaku. Chcemy, aby dni spędzone w Lublinie podczas Spotkań z Piosenką oraz występy na scenie pozostawiły u uczestników niezatarte wspomnienia. Chcemy stworzyć przestrzeń do wymiany doświadczeń oraz możliwość uczenia się od siebie nawzajem pod okiem profesjonalistów, zarówno dla Artystów, instruktorów, wolontariuszy – mówi Agnieszka Wojnarowska-Śmietana z Fundacji Nieprzetartego Szlaku.

 

Na Finał 24. Spotkań z Piosenką Nieprzetartego Szlaku Marzenia/Relacje odbędzie się koncert zespołu instrumentalno-wokalnego Kapeli Drewutnia z Lublina. Będzie można posłuchać dawnych pieśni i piosenek ludowych w ich własnej interpretacji. Bogate instrumentarium zespołu, które tworzą instrumenty obecne w polskiej muzyce ludowej, a zwłaszcza w tradycyjnej muzyce Lubelszczyzny, stanowi wartość dodaną występu Drewutni.

Organizatorzy zachęcają osoby zainteresowane uczestnictwem w Spotkaniach do zapisania się do wydarzenia na Facebooku, aby być na bieżąco z informacjami odnośnie Festiwalu. Zaś słowami piosenki „Marzenia-obłoki” zapraszają do wspólnej zabawy:

Marzenia, przyjaźnie i zaraz jest raźniej,

gdy ludzi masz wkoło, to zawsze jest wesoło.

Marzenia, relacje i dobre wibracje,

gdy wszystko co czujesz, to akcetujesz.”

 

Wydarzenie na Facebooku:

https://fb.me/e/kGseIICuA

Strona www:

http://nieprzetartyszlak.eu/

Fanpage:

https://www.facebook.com/FundacjaNieprzetartegoSzlaku

 

 

 

Ramowy Program 24. Spotkań z Piosenką Nieprzetartego Szlaku

22-23 listopad 2021, Teatr Muzyczny w Lublinie

MARZENIA/RELACJE

 

 

PONIEDZIAŁEK 22.11.2021


 

10:00 – Oficjalne otwarcie Festiwalu

10.15 - 11.30 – Koncert uczestników Spotkań

11.30 - 12.00 – Przerwa

12.00 - 13.30 – Koncert uczestników Spotkań

13:30 – Koncert Łukasza Jemioły

14.00 – Przerwa obiadowa

15:30 - 18:00 – Warsztaty w Teatrze Muzycznym

Warsztaty wokalne – Małgorzata Papiewska (artystka chóru, pianistka; Teatr Muzyczny w Lublinie)

Ruch sceniczny – Anna Gawęda-Szternal (tancerka, aktorka; Studio Artystyczne Anna Gawęda-Szternal, Kraków)

Songwriting – Łukasz Jemioła (wokalista, gitarzysta; Lublin)
 

WTOREK 23.11.2021


 

9.30 – Rozpoczęcie drugiego dnia Festiwalu

9.45 - 11.30 – Koncert uczestników Spotkań

11.30 - 12.00 – Przerwa

12.00 - 13.00 – Koncert uczestników Spotkań

13.15 – Koncert Kapeli Drewutnia

14.00 – Finał 24. Spotkań z Piosenką Nieprzetartego
 

Paulina Beczek

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe