Komputery dla uczniów z rodzin popegeerowskich

  • 28.10.2021, 17:14
  • Źródło: Lublin.eu
Komputery dla uczniów z rodzin popegeerowskich
Do 2 listopada 2021 r. można składać w Urzędzie Miasta Lublin dokumenty w celu ubiegania się o wsparcie w postaci zakupu sprzętu komputerowego dla dzieci z rodzin byłych pracowników Państwowych Przedsiębiorstw Gospodarstw Rolnych (PPGR).

Gmina Lublin planuje aplikować o wsparcie dla zainteresowanych rodzin w ramach konkursu: Cyfrowa gmina - Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym - „Granty PPGR”.

Projekt ma na celu zapewnienie dzieciom i młodzieży uczącej się z terenów popegeerowskich równego dostępu do rozwoju cyfrowego. W ramach środków z dofinansowania można zakupić sprzęt komputerowy, ubezpieczenie oraz usługi zapewniające dostęp do Internetu, w zależności od wskazanych potrzeb.

Warunkiem uzyskania wsparcia jest złożenie oświadczenia wskazującego, że dziecko:

  •  zamieszkuje miejscowość lub gminę, w której funkcjonowało zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwo gospodarki rolnej;
  •  jest członkiem rodziny – krewnym w linii prostej z rodzicami, dziadkami, pradziadkami bądź opiekunem prawnym, który to pracował niegdyś w zlikwidowanym PPGR i zamieszkiwał w miejscowości lub gminie objętej PPGR;
  •  nie otrzymało na własność lub w drodze użyczenia, w ostatnim roku oraz roku poprzedzającym rok złożenia przedmiotowego wniosku (tj. w roku 2020 i 2021), komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem zakupionym ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych lub zwrotu kosztów, lub dofinansowania zakupu tych rzeczy.

Osoby zainteresowane wsparciem zobowiązane są w terminie do 2 listopada  2021 r. (wtorek) złożyć w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Lublin lub w siedzibie Wydziału Oświaty i Wychowania przy ul. Narutowicza 37/39 następujące dokumenty:
– Oświadczenie rodzica/opiekuna prawnego, wraz z ewentualnymi dokumentami potwierdzającymi zatrudnienie w PPGR członka rodziny dziecka, lub
– Oświadczenie osoby składającej oświadczenie we własnym imieniu, wraz z ewentualnymi dokumentami potwierdzającymi zatrudnienie w PPGR członka rodziny dziecka – dot. ucznia szkoły ponadpodstawowej, który ma ukończone 18 lat.

Więcej informacji na temat projektu, regulamin konkursu oraz wzory dokumentów, dostępne są również na stronie Centrum Projektów Polska Cyfrowa: https://www.gov.pl/web/cppc/wsparcie-ppgr

Przedłożone do Urzędu Miasta Lublin  dokumenty osób zainteresowanych będą podstawą do przygotowania przez Gminę Lublin wniosku aplikacyjnego w ramach konkursu grantowego.
Złożenie wniosku nie gwarantuje jednak otrzymania dofinansowania i udzielenia uczniom przedmiotowego wsparcia.
W przypadku uzyskania dofinansowania, osoby które otrzymają wsparcie, przez okres 2 lat od zakończenia projektu, będą zobowiązane uczestniczyć w monitoringu efektów projektu.

Źródło: Lublin.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe