Wystawa o mistrzach lubelskiego sportu w Galerii Ratusz

  • 28.10.2021, 15:15
  • Źródło: Lublin.eu
Wystawa o mistrzach lubelskiego sportu w Galerii Ratusz
Tegoroczne sukcesy lubelskich sportowców, w tym zdobycie przez nasze lekkoatletki trzech medali na olimpiadzie w Tokio, prezentuje wystawa fotograficzna w Galerii Ratusz. Ekspozycję składającą się z 23 plansz można oglądać po wcześniejszym umówieniu do połowy listopada.

Rok 2021 okazał się bardzo szczęśliwy dla lubelskich lekkoatletów. Podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio Malwina Kopron i Małgorzata Hołub-Kowalik – zawodniczki AZS UMCS Lublin, reprezentując nasz kraj, zdobyły trzy medale, których repliki można obejrzeć na wystawie. We wrześniu zawodnicy AZS UMCS Lublin podczas PZLA Drużynowych Mistrzostw Polski Finału Ekstraklasy Ligi Lekkoatletycznej obronili przed własną publicznością tytuł Drużynowego Mistrza Polski. Ich następcy odkrywali swój potencjał w Miasteczku Młodego Lekkoatlety. Na specjalnie zorganizowanej przestrzeni na stadionie lekkoatletycznym w Lublinie, pod okiem profesjonalnych trenerów i gwiazd sportu, każdy uczestnik mógł spróbować swoich sił w zabawach lekkoatletycznych, jak bieg płotkarski, rzut oszczepem do celu czy skok wzwyż. Wśród wyróżnionych na wystawie sportowców nie mogło również zabraknąć Aleksandry Mirosław – zawodniczki Klubu Wspinaczkowego Kotłownia, która wróciła z Tokio z rekordem świata we wspinaczce na czas. Wrażenia z tych sportowych wydarzeń zostały utrwalone m.in. na zdjęciach Bartłomieja WójtowiczaPawła Skraby Michała Piłata.

Zwiedzanie wystawy w Ratuszu (pl. Łokietka 1) można umawiać telefonicznie pod nr 81 466 1915, w godzinach 7.30-15.30.

Źródło: Lublin.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe