Demakijaż – 6. Festiwal Kina Kobiet

  • 26.10.2021, 11:30
  • Źródło: Lublin.eu
Demakijaż – 6. Festiwal Kina Kobiet
Podczas tegorocznej edycji Demakijażu – Festiwalu Kina Kobiet przyglądamy się seksualności. Będzie to pięć dni wypełnionych filmami, które poruszają ważne społecznie problemy. Oprócz tego odbędą się spotkania z nietuzinkowymi osobowościami, koncerty a nawet karaoke.

Festiwal otwiera finlandzka produkcja „Fucking with Nobody”otwiera się w nowej karcie. To komedia, której punktem wyjścia jest rywalizacja między kobietą a mężczyzną na polu zawodowym. Film w przewrotny i ironiczny sposób prowadzi widza przez proces budowania intymności w związku, meandry feminizmu oraz pokazuje, jak świat wykreowany w mediach społecznościowych ma się do rzeczywistości. Kolejną propozycją w skandynawskim klimacie jest dramat biograficzny pt. „Tove”otwiera się w nowej karcie.  To opowieść o niekonwencjonalnym życiu autorki jednej z najbardziej znanych opowieści dla dzieci – „Muminków”. 

Zobaczymy też szwedzki dokument „Sabaya”otwiera się w nowej karcie. W filmie część zdjęć została wykonana z ukrycia, pod burką, przez Jazdyki, które dobrowolnie i bohatersko powróciły do miejsca swoich cierpień, żeby uratować inne kobiety. Kolejne dokumenty, które pojawią się na Demakijażu to „W nowym świetle. Rijksmuseum i niewolnictwo”otwiera się w nowej karcie„Instructions for Survival”otwiera się w nowej karcie„Jestem Greta”otwiera się w nowej karcie oraz dwie polskie produkcja „Common Place”otwiera się w nowej karcie i „Mów mi Marianna”.otwiera się w nowej karcie 

Temat seksualności został też uchwycony przez niemiecką reżyserkę. Henrika Kul w swoim dramacie „Bliss”otwiera się w nowej karcie ukazuje świat, w którym kobiece ciało ma wartość materialną, a seks wpisany jest w kapitalistyczne mechanizmy rynkowe. Zobaczymy również film, który zdobył uznanie na festiwalu w Wenecji czyli poruszającą „Aidę”otwiera się w nowej karcie.  

Produkcją, która zakończy Demakijaż będzie nagrodzony Złotą Palmą film Julii Ducournau.  „Titane”otwiera się w nowej karcie to francusko-belgijski dreszczowiec, którego bohaterka morduje bez mrugnięcia okiem. Piekło kobiet i toksyczna męskość stanowią główne tematy poruszane w tym kontrowersyjnym obrazie. 

Podczas festiwalu nie zabraknie również krótkich metraży. Jak co roku w ramach bloków „Let’s Start the Revolution”otwiera się w nowej karcie i  „Karaibskie głosy”otwiera się w nowej karcie przyjrzymy się życiu kobiet z całego świata oraz problemom i dylematom z jakimi się zmagają. 

Natomiast w Piwnicach CK odbędą się koncerty. Usłyszymy Brokatowe Damy otwiera się w nowej karcieoraz Ryfę Riotwiera się w nowej karcie, która na Demakijażu wystąpi z dwuosobowym chórkiem i DJ Lazy One. O literacką stronę festiwalu zadba Bety Q. Zaprezentuje autorski performance na podstawie antologii „Poetki na czasy zarazy”otwiera się w nowej karcie. Oprócz tego organizatorzy zapraszają na after party z Kayą Celine Zmysłowskąotwiera się w nowej karcie oraz Simoną Kozi Dragotwiera się w nowej karcie.  

Demakijaż – 6. Festiwal Kina Kobiet
27-31 października 2021
Kino i Piwnice CK
Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Źródło: Lublin.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe