Lublin już w kolorach jesieni

  • 26.10.2021, 10:07
  • Źródło: Lublin.eu
Lublin już w kolorach jesieni
W centrum miasta trwa jesienna wymiana kwiatów. W konstrukcjach w kształcie piramid, przy Bramie Krakowskiej na placu Łokietka, pojawiły się już nowe kompozycje z trzech rodzajów kapust ozdobnych oraz wrzosów.

– O każdej porze roku staramy się, by nasze miasto było pełne barw. Zwłaszcza późną jesienią i zimą, kiedy brakuje światła i kolorów, chcemy by Lublin zachwycał i zaskakiwał oryginalnymi kwietnymi aranżacjami. Znakomicie sprawdzają się w tym kapusty ozdobne, które pełnię swej urody prezentują, kiedy dni stają się krótsze a noce chłodniejsze. Kompozycje uzupełniają wrzosy, a nawet bratki – rośliny najbardziej kojarzone z wiosną, ale charakteryzujące się dobrą odpornością na niższe temperatury – mówi Hanna PawlikowskaMiejski Architekt Zieleni.

Trzecia w tym roku wymiana kwiatów rozpoczęła się 25 października i potrwa do końca tygodnia. Na plac Łokietka trafi łącznie 210 kapust ozdobnych w kolorach białym, zielonym i fioletowym oraz 300 białych i fioletowych wrzosów. Z kolei na Placu Litewskim oraz placu Krąpca zostaną posadzone bratki – łącznie 2500 sadzonek w kolorystyce białej, żółtej, pomarańczowej, bordowej i fioletowej.

Kompozycje z kapust ozdobnych i wrzosów będą dekorować Lublin przez całą zimę.

Źródło: Lublin.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe