Muzeum Czechowicza zaprasza

  • 25.10.2021, 11:30
  • Tomek
Muzeum Czechowicza zaprasza
Muzeum Józefa Czechowicza zaprasza na spotkanie "Miron w Lublinie (i nie tylko)", które rozpocznie się w środę, 27 października o godzinie 17. Przedstawimy na nim unikatowe pamiątki związane z pobytem artysty na wieczorze autorskim w Muzeum Józefa Czechowicza 8 kwietnia 1976 roku: jedyne w całości znane nagranie audio wieczoru autorskiego, zdjęcia oraz poetycki wpis do księgi pamiątkowej. Materiały te będą punktem wyjścia do refleksji na temat współczesnej recepcji twórczości autora „Pamiętnika z powstania warszawskiego".

W trakcie spotkania Wojciech Bąkowski zaprezentuje fragment swojej pracy poświęconej Mironowi Białoszewskiemu, opowie także o swoich instalacjach artystycznych inspirowanych jego tekstami. Na temat różnych form recepcji twórczości Białoszewskiego będziemy też rozmawiali z jej najwybitniejszymi znawcami: Tadeuszem Sobolewskim, dr hab. Agnieszką Karpowicz, prof. UW, oraz dr hab. Piotrem Sobolczykiem (IBL PAN).

Tomek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe