Startuje 2. edycja Turnieju Trójgamicznego

  • 25.10.2021, 11:00
  • Źródło: lublin.eu
Startuje 2. edycja Turnieju Trójgamicznego
Po sukcesie premierowej odsłony, uczniowie i uczennice szkół ponadpodstawowych z całej Polski po raz kolejny sprawdzą się w dziedzinie projektowania gier elektronicznych.

Do 29 października trwa rekrutacja liczących od 8 do 10 osób (w tym przynajmniej 2 osoby płci innej niż męska) drużyn ze szkół średnich. Ich celem będzie wspólne zaprojektowanie unikatowej gry wideo. 

Zakwalifikowane do Turnieju Trójgamicznego drużyny wezmą udział w serii szkoleń i wyjazdów odbywających się równolegle aż w 9 miastach: Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Lublinie, Poznaniu, Rzeszowie, Warszawie i Wrocławiu. Będą też wykonywać zadania grupowe i indywidualne, a na gali finałowej w czerwcu 2022 zaprezentują prototypy swoich gier przed jury.

Turniej Trójgamiczny rozpocznie 9 Konferencji Przydziału, podczas których 54 wyłonionych w rekrutacji drużyn z największym potencjałem zawalczy o miejsce w szrankach. Uczestnicy będą szkolić się w trzech profesjach: game development, game design, experience design -. tylko dobra współpraca i komunikacja w grupie może zapewnić im laur zwycięstwa w finale Turnieju.

Do zdobycia są nagrody o łącznej wartości 100 tys. złotych, w tym warsztaty w profesjonalnym studio gier Ten Square Games dla trzech najlepszych zespołów. Udział w Turnieju może zapewnić młodym osobom start w jednej z najprężniej rozwijających się w Polsce branż. Więcej szczegółów na temat turnieju i zasad rekrutacji można znaleźć na stronie www.t3g.pl oraz na www.fb.com/TurniejTrojgamiczny.

Turniej Trójgamiczny organizuje Fundacja Teatrikon. Projekt dofinansowano ze środków budżetu państwa w ramach Programu Rozwoju Talentów Informatycznych na lata 2019-2029.

Źródło: lublin.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe