Ruszyły konsultacje społeczne projektów woonerfów w centrum miasta

  • 18.10.2021, 16:30
  • Źródło: Lublin.eu
Ruszyły konsultacje społeczne projektów woonerfów w centrum miasta
Dziś (18 października) ruszyły konsultacje społeczne koncepcji zagospodarowania ulic: Szambelańskiej, Jana Gilasa, Przechodniej, Zielonej oraz fragmentu ulicy Staszica na odcinku pomiędzy ulicą Zieloną a Krakowskim Przedmieściem. Uwagi do projektów dokumentów można składać do 2 listopada, zaś otwarte spotkanie w tej sprawie odbędzie się w środę (20 października).

– Jesteśmy w trakcie opracowywania koncepcji zagospodarowania kilku ulic w ścisłym centrum miasta. To nasza odpowiedź na prośby mieszkańców, rad dzielnic oraz przedsiębiorców prowadzących na tym obszarze działalność gospodarczą. Projekt zakłada nową organizację przestrzeni publicznej z wprowadzeniem zieleni i infrastruktury użytkowej tak, by stała się bardziej przyjazna, otwarta i bezpieczna dla mieszkańców oraz turystów – mówi Artur SzymczykZastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Opracowywany projekt zagospodarowania zakłada powstanie na ulicach tzw. woonerfów, łączących funkcję ulicy, parkingu, deptaka oraz stref spotkań mieszkańców. Woonerf skupia życie miejskie, poprawia jego jakość, sprzyja wypoczynkowi i integracji użytkowników. Koncepcja obejmuje także wybór nawierzchni, zieleni oraz oświetlenia. Ponadto dla każdego z tych miejsc zostanie wykonana wizualizacja 3D. Gotowa koncepcja po uwzględnieniu uwag mieszkańców zawierająca też wstępny kosztorys wykonawczy dla każdej z ulic z zestawieniem kosztów dla poszczególnych branż, powinna powstać do 30 listopada.

Konsultacje społeczne w sprawie projektu koncepcji potrwają od 18 października do 2 listopada. Uwagi do dokumentu należy przesyłać na formularzu konsultacyjnym na adres e-mail: [email protected] lub pisemnie na adres: Biuro Rewitalizacji i Klimatu, ul. Tomasza Zana 38, 20-601 Lublin. Zachęcamy także do udziału w otwartym spotkaniu, które odbędzie się w dniu 20 października w Ratuszu (sala nr 3), godz. 16.00. Zapisy na spotkanie dostępne są pod linkiem.

Projekty woonerfów dla ulic oraz formularz zgłaszania opinii dostępne są na stronie Lublin.eu

Źródło: Lublin.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe