Ruszyły zapisy na Ogólnopolskie Forum Kultury Studenckiej w Chatce Żaka!

  • 17.10.2021, 11:13
  • Źródło: lublin.eu
Ruszyły zapisy na Ogólnopolskie Forum Kultury Studenckiej w Chatce Żaka!
W dniach 20-22 października w Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka odbędzie się najważniejsza w Polsce impreza dotycząca kultury studenckiej, czyli Ogólnopolskie Forum Kultury Studenckiej. Wszyscy, którzy chcą uczestniczyć w tym przełomowym wydarzeniu mogą zapisać się już dziś.

Ogólnopolskie Forum Kultury Studenckiej to czas, do którego nasz zespół przygotowywał się od dwóch lat. Wierzymy, że to wydarzenie będzie krokiem milowym w rozwoju tak ważnej gałęzi polskiej kultury, jaką jest kultura studencka. Zapraszamy do wzięcia udziału w debatach, prelekcjach czy występach artystycznych. Będzie nam niezwykle miło spędzić te 3 dni w Waszym towarzystwie! – mówi Izabela Pastuszko, Dyrektor Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka, pomysłodawczyni projektu.

Podczas wydarzenia zaprezentowana zostanie dogłębna analiza zjawiska kultury studenckiej w realiach XXI wieku, a także propozycje zmian systemowych wspierających działania artystyczne studentów na poziomie ogólnopolskim. Forum Kultury Studenckiej będzie docelowo działaniem cyklicznym, stale monitorującym kierunki rozwoju tej gałęzi kultury w Polsce.

Cieszę się, że tak istotne zmiany, które zaowocują rozwojem kultury studenckiej w całej Polsce, rozpoczęły się w Chatce Żaka – miejscu, w którym od 56 lat młodzi ludzie znajdują przestrzeń do doświadczania i tworzenia kultury. Dni 20-22 października z jednej strony będą zwieńczeniem kilkuletniej pracy nad ponowną próbą zdefiniowania zjawiska kultury studenckiej, a z drugiej strony początkiem jej rozwoju w naszym kraju. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu. – dodaje prof. dr hab. Radosław Dobrowolski, Rektor Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

W programie Forum znajdują się debaty, panele dyskusyjne oraz prelekcje. Stałym elementem każdego dnia wydarzenia będą występy artystyczne młodych ludzi z całej Polski.

Na wydarzenie można zapisać się przez poniższe formularze:
Zapisy na dzień I
Zapisy na dzień II
Zapisy na dzień III

Pełny program wydarzenia

Źródło: lublin.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe