Rusza lodowisko Icemania

  • 14.10.2021, 18:00
  • Paulina Beczek
Rusza lodowisko Icemania
W najbliższą sobotę rozpocznie się nowy sezon na krytym lodowisku przy Al. Zygmuntowskich w Lublinie. Z okazji otwarcia Icemanii zapraszamy na niezwykle popularne w poprzednich latach Laser Party, czyli imprezę łączącą jazdę na łyżwach z muzyką i efektami świetlnymi.

Lodowisko znajduje się w nowoczesnej Hali Lodowej obok kompleksu Aqua Lublin. Tafla lodu ma wymiary 30x60 metrów, co wyczerpuje kryteria konieczne do rozgrywania na niej m.in. meczów hokejowych. Grubość lodu wynosi od 5 do 7 centymetrów.

W Icemanii działa oczywiście wypożyczalnia sprzętu. Są w niej zarówno łyżwy do hokeja, jak i do jazdy figurowej, w rozmiarach od 25 do 50. Są również kaski i chodziki do nauki jazdy: pingwiny, samochody, niedźwiedzie, przydatne najmłodszym do nauki jazdy na łyżwach. Na lodowisko można przyjść także z własnym sprzętem.

Klienci będą mogli odpocząć lub zaczekać na osobę jeżdżącą na tafli w tzw. strefie ciepła, którą stanowi pomieszczenie byłego barku gastronomicznego i skorzystać z oferty automatów vendingowych. Na czas meczów hokejowych lub zawodów udostępniona zostanie antresola widokowa.

Na lodowisku poza komercyjną jazdą odbywają się treningi klubów łyżwiarskich, treningi i mecze hokeja, zawody w łyżwiarstwie figurowym oraz imprezy na łyżwach. W harmonogramie pracy lodowiska są specjalne tercje dedykowane rodzinom z dziećmi i osobom uczącym się jeździć na łyżwach.

Icemania cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Każdego sezonu odwiedza ją ponad 100 tysięcy klientów. Żeby uniknąć konieczności czekania w kolejce przed kasą, warto kupić wcześniej bilety przez Internet. Wszystkie szczegóły znajdują się na stronie: icemania.lublin.eu.

Paulina Beczek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe