Głosowanie w VIII edycji Budżetu Obywatelskiego zakończone

  • 12.10.2021, 15:11
  • Źródło: lublin.eu
Głosowanie w VIII edycji Budżetu Obywatelskiego zakończone
W niedzielę, 10 października, o północy zakończyło się głosowanie w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Elektronicznie głosowało 17 274 osób, oddając 42 961 głosów. Liczbę głosów oddanych na kartach papierowych poznamy pod koniec tygodnia.

– Budżet Obywatelski jest częścią budżetu Miasta Lublin, o przeznaczeniu której decydują bezpośrednio mieszkańcy poprzez głosowanie. W tym roku, już po raz ósmy, lublinianie mieli możliwość wyboru projektów, które są dla nich szczególnie ważne i wywołują pozytywne zmiany w ich najbliższym otoczeniu. Cieszę się, że tak wielu osobom zależy na wspólnym działaniu na rzecz Lublina i jego mieszkańców. Dziękuję autorom projektów za zaangażowanie i zgłoszone pomysły, a wszystkim mieszkańcom za liczny udział w głosowaniu – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Głosowanie na projekty trwało od 23 września i tak jak w latach ubiegłych odbywało się w formie papierowej i elektronicznej. Każdy mieszkaniec i mieszkanka Lublina, niezależnie od wieku, mogli zagłosować na maksymalnie 2 projekty dzielnicowe i 2 ogólnomiejskie. W najbliższych dniach z kilkudziesięciu punktów na terenie całego miasta spłyną papierowe karty do głosowania, co umożliwi policzenie głosów oddanych w ten sposób. Kolejnym etapem będzie weryfikacja oddanych głosów oraz liczenie i wprowadzanie ich do systemu. Po zakończeniu tego procesu, pod koniec października, poznamy pełne wyniki głosowania.

W VIII edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin do dyspozycji jest 12,5 mln zł. Z tej puli 350 tys. zł trafi do każdej z 27 lubelskich dzielnic, co daje łącznie kwotę 9,45 mln zł na projekty dzielnicowe. Warunkiem realizacji projektów dzielnicowych jest uzyskanie przez nie minimum 100 głosów. Reszta środków, czyli 3,05 mln zł, wydana zostanie na realizację projektów ogólnomiejskich, z czego 1,2 mln zł na tzw. projekty miękkie

Źródło: lublin.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe