Dom to znaczy... nowy projekt w Teatrze Andersena

  • 11.10.2021, 14:00
  • Źródło: lublin.eu
Dom to znaczy... nowy projekt w Teatrze Andersena
W Teatrze Andersena realizowany jest nowy projekt „Dom to znaczy…”, który opiera się na stworzeniu słuchowiska radiowego. W projekcie biorą udział dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie, ich rodzice i nauczyciele. W ciągu kilku dni realizowane są warsztaty teatralne, storyttelingowe, literackie dla dzieci i dorosłych biorących udział w projekcie.

Podczas warsztatów odbywają się rozmowy z dziećmi o ich marzeniach w kontekście ich miejsca zamieszkania, czego im brakuje, co mogłoby się zmienić, albo które z tych miejsc są dla nich najlepsze – do zabawy, do rodzinnego spędzania wolnego czasu. To również okazja do tego, żeby sprawdzić się w animacji przedmiotu, czy w ćwiczeniach scenicznych. Na podstawie zebranych materiałów opowiemy historię zbudowaną w oparciu techniki storrytellingu. Dzieciaki zbudują własną historię, która następnie zostanie przeczytana przez rodziców dzieci.

Nauczycieli biorący udział w projekcie wspólnie z instruktorami mają za zadanie wypracowanie scenariusza słuchowisk, które będą mogli stosować samodzielnie na swoich zajęciach.  

Premiera słuchowiska odbędzie się w piątek, 15 października o g. 16:00 na naszym profilu Facebook. Natomiast, we wtorek 19 października o g. 22:00 będzie można je usłyszeć w Radio Lublin w audycji "My Rodzice".

Koordynatorką projektu jest Małgorzata Adamczyk, a prowadzącymi warsztaty są aktorzy teatru: Natalia Sacharczuk, Bartosz Siwek.
Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021.

Źródło: lublin.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe