Szkoła na Sławinie rozbudowuje się!

  • 11.10.2021, 11:00
  • Źródło: lublin.eu
Szkoła na Sławinie rozbudowuje się!
Od trzech miesięcy przy Zespole Szkół nr 12 na ul. Sławinkowskiej trwa rozbudowa. Dzięki inwestycji przy budynku głównym szkoły powstanie dodatkowy segment, do którego zostaną przeniesione wszystkie oddziały Przedszkola nr 86. W nowym obiekcie znajdzie się miejsce dla 300 przedszkolaków.

– Prace przy rozbudowie największej szkoły dzielnicy Sławin są zaawansowane i przebiegają zgodnie z przyjętym harmonogramem. Zakończyliśmy prace murarskie i wylewanie stropów w części podziemnej budynku. Aktualnie roboty koncentrują się na budowie pierwszej kondygnacji nadziemnej – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Prezydent Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Plac pod budowę nowego segmentu przedszkola w Zespole Szkół nr 12 został wykonawcy przekazany w czerwcu. Od tamtej pory prowadzone były przede wszystkim roboty ziemne przy budowie fundamentów i ścian kondygnacji podziemnej. Został wylany strop nad kondygnacją -1 i aktualnie trwa murowanie ścian parteru. Wykonano przyłącze wodociągowe.

W ramach inwestycji powstaje 12-oddziałowy obiekt o trzech kondygnacjach nadziemnych i jednej kondygnacji podziemnej o kubaturze prawie 9 tys. m3, z łącznikiem z głównym budynkiem szkoły. Powierzchnia wszystkich pomieszczeń wyniesie prawie 3 tys. m2. Na poziomie -1 zaprojektowano pomieszczenia techniczne i magazyny, na parterze i dwóch piętrach znajdą się po 4 sale lekcyjne, gabinety, pomieszczenia pomocnicze, porządkowe, socjalne, toalety i szatnie. Na parterze zlokalizowana będzie także rozdzielnia posiłków przywożonych do przedszkola ze stołówki szkolnej znajdującej się w głównym budynku, a także zmywalnia naczyń. Na kolejnych kondygnacjach przewidziano także salę do ćwiczeń ruchowych oraz wielofunkcyjną salę widowiskową.

Przedszkole nr 86 funkcjonujące w Zespole Szkół nr 12, cieszy się od lat coraz większym zainteresowaniem. W bieżącym roku do 12 oddziałów uczęszcza 300 dzieci, zaś w 48 oddziałach Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki obecnie uczy się 979 uczniów.

Prace nad rozbudową szkoły na Sławinie powinny zakończyć się w maju przyszłego roku, zaś wartość robót budowlanych wyniesie prawie 12 mln zł.

Źródło: lublin.eu

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe