Artyści cyrkowi poszukiwani | Konkurs Incydent Polski 2022!

  • 08.10.2021, 13:33
  • Źródło: lublin.eu
Artyści cyrkowi poszukiwani | Konkurs Incydent Polski 2022!
Pracownia Kultury i Sztuki Ludycznej poszukuje oryginalnych i świeżych pomysłów na spektakl cyrkowy bądź spektakl nawiązujący do cyrku poprzez estetykę, tematykę, dyscypliny cyrkowe itp. Czekają na propozycje spektakli zabawnych, ale i poruszających, zaskakujących w formie i treści, które zaintrygują niełatwą i bardzo zróżnicowaną widownię, bo z taką się spotkacie na festiwalach cyrkowych i ulicznych.

Konkurs dotyczy zarówno propozycji plenerowych, jak i scenicznych. Spektakl musi być zatem adaptowalny do wielu przestrzeni, mieć przemyślany i nieskomplikowany scenariusz, a jego realizacja powinna opierać się na prostych rozwiązaniach logistycznych.

Kto się może zgłosić?

Artyści i grupy z szerokiego środowiska sztuk performatywnych: cyrku, tańca, teatru itp. , zarówno doświadczeni, jak dopiero rozpoczynający swoja karierę, z Polski, bądź rezydujący w Polsce.

NAGRODA GŁÓWNA

Umowa zawarta z laureatem/ ami na realizację spektaklu określająca honorarium. Na realizację najciekawszych projektów przeznaczono łącznie 50 000 zł netto. Pracownia planuje nagrodzić od 1 do 3 projektów, które finalnie zaprezentowane zostaną szerokiej publiczności podczas Polskiego Showcase’u Cyrku Współczesnego w Lublinie.

Ponadto, spośród wszystkich zgłoszeń komisja konkursowa wytypuje najciekawsze projekty, których autorzy lub przedstawiciele grup wezmą udział w bezpłatnych masterklasach cyrkowych prowadzonych przez doświadczonego mentora – Lucho Smita. W drugiej połowie grudnia 10 osób będzie miało szansę przez 5 dni (pokrywamy koszty noclegu i wyżywienia) pracować i rozwijać swój pomysł na spektakl w atmosferze twórczej wymiany myśli pod okiem doświadczonego reżysera i artysty cyrkowego.

Termin zgłoszeń: 31.10. 2021
Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są TYLKO przez formularz online.
Pytania dotyczące konkursu prosimy kierować na adres Pracowni Kultury i Sztuki Ludycznej.

Źródło: lublin.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe