Trwa nabór zgłoszeń do programu Visiting Professors in Lublin

  • 07.10.2021, 10:28
  • Źródło: lublin.eu
Trwa nabór zgłoszeń do programu Visiting Professors in Lublin
Do 15 listopada trwa nabór zgłoszeń do Programu Visiting Professors in Lublin, którego celem jest wsparcie lubelskich uczelni oraz instytutów badawczo-rozwojowych w organizacji wizyt ważnych postaci ze świata nauki i biznesu. Jednostki naukowe mogą wnioskować o wsparcie w wysokości nawet 50 tys. zł.

– Obecność zagranicznych naukowców na lubelskich uczelniach jest istotnym czynnikiem budującym nie tylko rangę uczelni, ale również prestiż miasta. Dlatego wyszliśmy z inicjatywą stworzenia programu, który stanowić będzie formę wsparcia finansowego ułatwiającego zapraszanie wybitnych osobistości świata nauki i biznesu do Lublina. Ich obecność przyczyni się nie tylko do umiędzynarodowienia środowiska akademickiego, ale także promocji nauki wśród mieszkańców miasta – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Wnioskodawcą w Konkursie może zostać uczelnia wyższa lub instytut badawczy bądź naukowy, z siedzibą w Lublinie. Składane wnioski mają dotyczyć wsparcia finansowego wizyt uznanych naukowców, artystów oraz ludzi biznesu, a także przedstawicieli czołowych instytucji i organizacji naukowo-badawczych, będących naukowcami pełniącymi funkcje organizacyjne. W ramach Konkursu przewidziane jest wsparcie w przedziale od 5 tys. do 50 tys. zł brutto, które przeznaczyć można np. na pokrycie kosztów podróży, pobytu zaproszonego gościa, bądź jego honorarium. Od 1 października do 15 listopada 2021 r. trwa nabór wniosków na wizyty odbywające się w terminie od 1 stycznia do 10 grudnia 2022 r. Wnioski, które uzyskają wsparcie finansowe w ramach Konkursu wybierze Komisja Konkursowa na podstawie kryteriów opisanych w regulaminie Konkursu.

Program Visiting Professors in Lublin jest inicjatywą Urzędu Miasta Lublin, zainspirowaną działaniami Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w ramach programu Research in Lublin, którego głównym celem jest zwiększenie umiędzynarodowienia potencjału kadrowego uczelni. W założeniu konkurs ma mieć charakter cykliczny z jedną edycją rocznie. Celem Programu jest kreowanie wizerunku Lublina, jako miasta przyjaznego środowisku naukowemu, wzmacnianie międzynarodowej współpracy badawczej, a także wspieranie rozwoju potencjału dydaktycznego i procesu nawiązywania i utrzymywania międzynarodowych kontaktów z ośrodkami naukowymi na świecie przez lubelskie uczelnie wyższe i instytuty naukowo-badawcze.

Więcej informacji w regulaminie Konkursu oraz na stronie www.nauka.lublin.eu

Źródło: lublin.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe