X Jubileuszowa edycja Kongresu Współpracy Transgranicznej Lublin 2021 już dziś!

  • 05.10.2021, 08:57
  • Źródło: Lublin.eu
X Jubileuszowa edycja Kongresu Współpracy Transgranicznej Lublin 2021…
Wydarzenie rozpoczyna się dziś i potrwa do 7 października! „Miasto i region 2030” to temat przewodni tegorocznej edycji Kongresu Współpracy Transgranicznej Lublin 2021. Wydarzenie odbędzie się w dniach 5-7 października.

– Zapraszam do udziału w X Jubileuszowej edycji Kongresu Współpracy Transgranicznej. Kongres od lat stanowi przestrzeń wymiany doświadczeń, promocji dobrych praktyk oraz pozyskiwania partnerów do realizacji nowych projektów. Jednym z kluczowych zagadnień poruszanych w trakcie trzydniowej konferencji będzie zaangażowanie mieszkańców we współdecydowanie o przestrzeni miasta. W tym roku, jako przyszła Europejska Stolica Młodzieży, chcemy zaakcentować, jak ważna jest rola młodych mieszkańców – dzieci i młodzieży, w procesie decydowania o przyszłości miasta – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Główne debaty Kongresu będą dotyczyć zaangażowania mieszkańców we współdecydowanie o przestrzeni miasta, roli samorządu w działaniach na rzecz wspierania nowoczesnej przedsiębiorczości oraz funkcjonowania demokracji lokalnej, mediów i sektora kultury w postpandemicznej rzeczywistości. W tym roku Miasto, jako przyszła Europejska Stolica Młodzieży, podejmie także debatę o sposobach włączania dzieci i młodzieży w proces tworzenia lokalnych strategii i polityk.

Uzupełnieniem paneli i warsztatów będą wizyty studyjne w instytucjach związanych tematycznie z zagadnieniami poruszanymi w trakcie Kongresu. Ponadto w ramach wydarzenia odbędzie się Forum Partnerów, mające na celu stworzenie przestrzeni komunikacji oraz wymiany doświadczeń między organizacjami poszukującymi międzynarodowych partnerów, a także Giełda Grantodawców, na której zostaną zaprezentowane możliwości pozyskania wsparcia z wybranych programów grantowych. Dodatkowo Kongresowi towarzyszyć będzie bogaty i ciekawy program wydarzeń kulturalnych, poświęcony w znacznej części prezentacji kultury białoruskiej.

Tegoroczna edycja Kongresu Współpracy Transgranicznej ma charakter hybrydowy, a dla wszystkich uczestników zapewniono tłumaczenie symultaniczne na język polski, angielski i rosyjski.

Organizatorem Kongresu Współpracy Transgranicznej jest Miasto Lublin. Poszczególne wydarzenia realizowane są we współpracy z partnerami krajowymi i zagranicznymi, z udziałem samorządowców, radnych, ekspertów oraz liderów organizacji obywatelskich.

 

Źródło: Lublin.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe