Bilety na podwójny Superpuchar Polski w piłce siatkowej!

  • 05.10.2021, 08:15
  • Źródło: Lublin.eu
Bilety na podwójny Superpuchar Polski w piłce siatkowej!
Tegoroczne Superpuchary Polski w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn zostaną rozegrane w Hali Globus w dniu 20 października o godz.: 17:30 i 20:30. Nasze Miasto będzie gospodarzem wydarzenia z udziałem dwóch czołowych zespołów Tauron Ligi (kobiety) i dwóch czołowych zespołów PlusLigi (mężczyźni). Bilety są już dostępne na platformie eBilet.pl.

Podczas spotkania o Superpuchar Polski w siatkówce kobiet im. Andrzeja Niemczyka zmierzą się drużyny: Grupa Azoty Chemika Police i DevelopRes Bella Dolina Rzeszów.

O Superpuchar Polski w siatkówce mężczyzn będą rywalizować: triumfator Ligi Mistrzów Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn - Koźle oraz Jastrzębski Węgiel.

Informacja o wydarzeniu została przekazana 30 września br. podczas konferencji w Trybunale Koronnym w Lublinie, w której uczestniczyli: dr Krzysztof Żuk - Prezydent Miasta Lublin, Jarosław Stawiarski - Marszałek Województwa Lubelskiego, Artur Popko - Prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A., prof. dr hab. Zdzisław Targoński – Prezes Zarządu Organizacji Środowiskowej AZS Województwa Lubelskiego i Wiesław Kozieł - Członek Zarządu Polskiej Ligi Siatkówki.

Lublin to nowe i bardzo ciekawe miejsce na siatkarskiej mapie Polski. Chcemy w Lublinie stworzyć święto ligowej siatkówki! Taki pomysł wydaje się być optymalnym rozwiązaniem, także w dobie pandemii i napiętych kalendarzy rozgrywek. Cieszę się, że kibice będą mogli najpierw zobaczyć starcie najlepszych ekip poprzedniego sezonu TAURON Ligi, a po nim bitwę drużyn z PlusLigi. Szykuje się sporo emocji i doskonałej siatkówki! - powiedział Artur Popko, prezes zarządu PLS S.A.

 

Będą to kolejne imprezy siatkarskie rangi mistrzowskiej rozgrywane w naszym mieście. W 2020 roku Lublin był gospodarzem IV Mistrzostw Polski służb mundurowych w siatkówce plażowej, a w latach 2015-2020 Superpucharu Polskiej Ligi Siatkówki.

Powierzenie Lublinowi roli gospodarza tak prestiżowego wydarzenia, to powód do dumy. Superpuchar Polski w Piłce Siatkowej kobiet i mężczyzn w nowej formule - jedno miasto i dwa mecze w tym samym dniu, to również ogromne wyzwanie organizacyjne. Dziękuję przedstawicielom Polskiej Ligi Siatkówki za okazane zaufanie i cieszę się, że Lublin został dostrzeżony i doceniony za swój potencjał. Ciężko pracowaliśmy na to, by zostać liczącym się ośrodkiem siatkarskim. Udało się i z radością zapraszam kibiców z całej Polski na wielkie święto ligowej siatkówki! - powiedział dr Krzysztof Żuk - Prezydent Miasta Lublin.

Siatkówka jest dyscypliną, która zyskuje w naszym mieście coraz większa popularność. Superpuchar Polski będzie doskonałym uzupełnieniem czekających nas emocji związanych w awansem naszej drużyny LUK Lublin do PlusLigi.

Bądź na bieżąco

zapisz się do newslettera
 

Orliki on-line Zobacz widok z kamerki

Źródło: Lublin.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe