Nowy chodnik dla mieszkańców ul. Jantarowej

  • 04.10.2021, 11:39
  • Źródło: lublin.eu
Nowy chodnik dla mieszkańców ul. Jantarowej
Już wkrótce mieszkańcy Węglina Południowego będą mogli korzystać z nowego chodnika prowadzącego od ulicy Berylowej do Onyksowej. Miasto ogłosiło przetarg na budowę około 300-metrowego ciągu pieszego ze ścieżką rowerową.

– Ten odcinek chodnika, do którego budowy przystępujemy, jest ważny dla pieszych w tym rejonie miasta. Przede wszystkim znacząco poprawi infrastrukturę ulicy Jantarowej. Dzięki nowemu chodnikowi mieszkańcy zyskają wygodne dojście do pętli autobusowej – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Nowy chodnik ze ścieżką rowerową połączy ul. Berylową z ul. Onyksową. Jego przebieg został wyznaczony między blokami przy ul. Jantarowej 9, 9A a ul. Onyksową 5, 5a i 7. Chodnik będzie miał szerokość 1,5 m i zostanie wykonany z kostki brukowej, zaś ciąg rowerowy o szerokości 2 m – z betonu asfaltowego. Połowę długości chodnika od ciągu rowerowego będzie oddzielał pas zieleni, na pozostałej części pas oddzielający zostanie wykonany z kolorowej kostki brukowej.

Wykonawcy mogą składać oferty w przetargu do 18 października. Chodnik powinien zostać zbudowany w ciągu 2 miesięcy od podpisania umowy.

Źródło: lublin.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe