Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt organizuje Dzień Otwarty

  • 30.09.2021, 11:12
  • Źródło: Lublin.eu
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt organizuje Dzień Otwarty
Zapraszamy na Dzień Otwarty w Schronisku. W najbliższą niedzielę 3 października Lubelskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt organizuje Dzień Otwarty. Okazją do promocji działalności Schroniska jest przypadający w dniu 4 października Światowy Dzień Zwierząt ustanowiony w roku 1931 na ekologicznej konwencji we Florencji. W Polsce obchody Dnia Zwierząt odbywają się od roku 1993.

Myślą przewodnią przyświecającą wszystkim działaniom w ramach Dnia Otwartego będzie adopcja psów i kotów. Prezentacji zwierząt dokonają zaangażowani w wydarzenie Wolontariusze Schroniska. Organizatorzy zapraszają do spotkań ze zwierzętami oraz skorzystania z dostępnych konsultacji i porad. Ciekawym punktem programu będzie prelekcja zoopsychologa pana Dariusza Ornala zatytułowana „Wielogatunkowa rodzina”, dotycząca adaptacji zwierzaka, komunikacji z nim i sposobów na jego prawidłowe funkcjonowanie w nowym miejscu.

W Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Metalurgicznej 5 w Lublinie obecnie przebywa około 500 zwierząt: psów, kotów oraz zwierząt egzotycznych. Wszystkie zwierzęta czekają na nowe przyjaźnie i nowe domy. Osoby, które zdecydują się adoptować psa lub kota otrzymają wyprawkę. Ich zakup został sfinansowany ze środków pochodzących z Budżetu Obywatelskiego w ramach projektu „Sterylizacja psów i kotów właścicielskich i Promocja Adopcji Zwierząt”.

W ramach Dnia Otwartego zaplanowano dodatkowo konkursy i zabawy dla dzieci oraz koncert „Młodzi muzycy futrzastym przyjaciołom” w wykonaniu uczniów i absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia imienia Rodziny Wiłkomirskich w Świdniku. Gościem wydarzenia będzie pani Katarzyna Bujakiewicz.

Serdecznie zapraszamy.

Źródło: Lublin.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe