Porozumienie dla dobra środowiska

  • 28.09.2021, 19:27
  • Źródło: Policja Lubelska
Porozumienie dla dobra środowiska
Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie nadinsp. Artur Bielecki podpisał z Lubelskim Wojewódzkim Inspektorem Ochrony Środowiska Leszkiem Żelaznym porozumienie w sprawie współdziałania w zakresie przeciwdziałania i wykrywania przestępstw i wykroczeń przeciwko środowisku.

Dzisiaj Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie nadinsp. Artur Bielecki i Lubelski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska Leszek Żelazny podpisali porozumienie o współpracy. Deklaracja zakłada współdziałanie w zakresie przeciwdziałania i wykrywania przestępstw oraz wykroczeń przeciwko środowisku, a także naruszeń prawa z obszaru ochrony środowiska. W spotkaniu uczestniczyła też Zastępca Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w Lublinie - Małgorzata Skwarek.

Podpisana deklaracja jest konsekwencją porozumienia zawartego w dniu 31 sierpnia 2021 roku pomiędzy Komendą Główną Policji i Głównym Inspektoratem Ochrony Środowiska. Dzięki temu uregulowany został zakres współpracy i wymiany informacji pomiędzy Policją a GIOŚ.

Z uwagi na utworzenie w 2021 roku Departamentu Zwalczania Przestępczości Środowiskowej GIOŚ, który został wyposażony w uprawnienia do ścigania przestępstw godzących w szeroko rozumiane środowisko naturalne, Generalny Inspektor Ochrony Środowiska stał się dla Policji naturalnym partnerem w procesie zwalczania przestępczości środowiskowej.

Współpraca międzyinstytucjonalna będzie opierać się w szczególności na wzajemnej pomocy w wykonywaniu czynności służbowych, udzielaniu wsparcia merytorycznego, wymianie informacji, organizowaniu przedsięwzięć prewencyjnych, a także szkoleń dotyczących zwalczania przestępczości z obszaru ochrony środowiska.

Źródło: Policja Lubelska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe