Cyrkulacje, Wschodnioeuropejski Festiwal Cyrku Współczesnego Lublin, 1-10 października 2021 r.

  • 28.09.2021, 14:33
  • Tomek
Cyrkulacje, Wschodnioeuropejski Festiwal Cyrku Współczesnego Lublin, 1-10…
Czy cyrk może być sztuką? Z pewnością: potrafi zachwycać, trzymać w napięciu, ale też opowiadać niezwykłe historie. Przekona się o tym lubelska publiczność, która wy-bierze się na tegoroczne Cyrkulacje. Na tydzień przed corocznym konkursem etiud czekają nas dwa niezwykle ciekawe spektakle: O’DD i Tribute.

- Chcemy, by dla lublinian Cyrkulacje były okazją do odkrywania wszystkiego, co w cyrku najlepsze, dlatego od pewnego czasu poza pełnym emocji konkursem etiud szukamy też widowiskowych pełnometrażowych spektakli, które pokazują jak wyjątkową i różnorodną sztuką potrafi być cyrk - mówi Joanna Reczek-Szwed z Fundacji Sztukmistrze.

Wschodnioeuropejski Festiwal Cyrku Współczesnego CYRKULACJE w tym roku odbędzie się w Lublinie w dniach 1-10 października. Poza konkursem etiud na scenach Centrum Spotkania Kultur będziemy mogli zobaczyć polską premierę, czyli Tribute w wykonaniu Fundacji Sztukmistrze nawiązujący do Sztukmistrza z Lublina”, a także futurystyczny spektakl ODD Rauliego Dahlberga z fińskiej grupy Race Horse Company (mistrza akrobacji na trampolinie), który został właśnie nominowany w dwóch kategoriach do International Circus Awards, czyli „cyrkowych Oscarów”.

Race Horse Company to jedna z najczęściej występujących na arenie międzynarodowej fińskich ekip cyrkowych. Spektakl ODD to inspirowany science fiction ultra-fizyczny cyrk, który bawi się ograniczeniami praw fizyki. Jego centrum stanowią wirtuozerskie akrobacje Dahlberga na trampolinie. Bez słów, przez akrobatykę i manipulację przedmiotami, z wykorzystaniem unikalnych rekwizytów, Race Horse Company zabiera w świat, który wykracza poza codzienne doświadczenia.

Dahlbergowi towarzyszy muzyk i pionier loopowania na żywo Miro Mantere, który swoimi kompozycjami i własnymi instrumentami tworzy nastrojowy pejzaż dźwiękowy, oferując dużo przestrzeni na improwizację i interakcję między dwoma artystami. Widowisko audiowizualne dopełnia projekt oświetlenia w wykonaniu Jere Mönkkonena. Spektakl ODD w Polsce będzie można zobaczyć tylko w Lublinie.

Tribute to spektakl cyrkowo-teatralny inspirowany prozą Isaaca Bashevisa Singera. Pół żartem pół, serio jak zwykł pisać Noblista, za pomocą żonglerki, akrobatyki i innych dyscyplin cyrkowych snuta jest opowieść o ponadczasowych dylematach „Sztukmistrza”, o duchach, o tym co zniknęło nagle i bezpowrotnie w „Wielkiej katastrofie”. Ludzkie słabości, obawy, nadzieje i radości są jednak wciąż takie same i o tym też jest ten spektakl.

Ci, którzy lubią wiedzieć więcej będą mogli się także po wybranych spektaklach spotkać z artystami (1 października z Fundacją Sztukmistrze, a 2 października z Race Horse Company).

Bilety można kupić w aplikacji Going, na empikbilety.pl oraz w salonach Empik. Szczegóły wydarzenia i informację o biletach można znaleźć na stronie https://cyrkulacje.eu/bilety/. Ilość biletów ograniczona.

CYRKULACJE 2021, czyli Wschodnioeuropejski Festiwal Cyrku Współczesnego to wyjątkowe święto twórców, artystów i widzów, którym bliska jest idea nowego cyrku. Cyrku, który bawi, wzrusza, trzyma w napięciu, tworzy obrazy pełne treści i emocji. Tu nie zobaczymy tresury zwierząt, a zachwyt wzbudzą kunszt wciąż doskonalących się artystów i rozmaitość prezentowanych form.

 

Na początek Cyrkulacje 2021 przypomną, że cyrk to sztuka pełna emocji

Polska Premiera: Tribute – Fundacja Sztukmistrze

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, plac Teatralny 1

1 października, godz. 19.00

2-3 października, godz. 16.00

Spektakl Specjalny: ODDRace Horse Company

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, plac Teatralny 1

2-3 października godz. 18.00

Organizatorzy:

Fundacja Sztukmistrze
Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Wydarzenie jest organizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Lublin i Województwa Lubelskiego.

Tomek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe