Jak zlokalizować telefon?

  • 22.09.2021, 12:03
  • Źródło: Artykuł sponsorowany
Jak zlokalizować telefon?
Lokalizacja telefonu to dziś technologiczna codzienność. Zazwyczaj oczywiście korzystają z niej raczej służby niż osoby prywatne - my sami jednak bez problemu możemy namierzyć urządzenie, które do nas należy. Może się to okazać niezwykle pomocne na przykład w przypadku rodziców, którzy chcą poznać aktualne położenie swojego dziecka. Zdarza się również, że zgubimy nasz telefon lub zostanie on skradziony. Jak się wówczas zachować i jakiej aplikacji do lokalizacji czy zablokowania naszego sprzętu najlepiej użyć?

Czy warto namierzać telefon i w jakich sytuacjach to robić?

Nie w każdej sytuacji namierzenie telefonu jest możliwe - zwłaszcza  w przypadku telefonów, które nie należą do nas. Należy o tym pamiętać - namierzanie bez zgody właściciela jest bowiem poważnym naruszeniem jego prywatności i może mieć konsekwencje karne. Zdarza się jednak, że chcemy namierzyć nasz telefon - zaginął on bowiem w niewyjaśnionych okolicznościach, padł ofiarą nieuczciwego znalazcy lub został nam skradziony. W jednej z powyższych sytuacji z całą pewnością warto sprawdzić położenie naszego urządzenia i podjąć odpowiednie kroki - na przykład zgłosić kradzież odpowiednim służbom. Namierzanie telefonu to także rozwiązanie, po które dość często sięgają rodzice - coraz młodsi użytkownicy posługują się bowiem telefonami i niejednokrotnie ich opiekunowie chcą wiedzieć, gdzie aktualnie znajdują się ich pociechy. Nic więc dziwnego, że ogromnym zainteresowaniem cieszą się aplikacje, które umożliwiają tego rodzaju zabiegi. Jak wybrać najlepszą usługę i czym charakteryzują się tego rodzaju programy?

Namierzanie telefonu - wybierz najlepszą aplikację

Namierzanie i lokalizowanie telefonu opiera się zazwyczaj na sygnale GPS, dzięki któremu określane jest precyzyjne położenie urządzenia. Tego rodzaju usługę oferują chociażby Apple czy Google, które pozwalają zarówno na namierzenie telefonu, jak i zdalne zablokowanie czy wymazanie urządzenia - dzięki temu nasze dane i wrażliwe informacje nie trafią w ręce niepowołanych osób. Na rynku są także aplikacje, które oferują znacznie więcej niż tylko lokalizacja - jedną z nich jest lokalizo.pl, za pośrednictwem której nie tylko namierzymy telefon, ale też sprawdzimy jego rejestr połączeń czy smsów. W niektórych przypadkach konieczne będzie zainstalowanie na lokalizowanym urządzeniu specjalnej aplikacji - pamiętać także należy, że musimy mieć zgodę na określanie położenia urządzenia. Wiele tego rodzaju aplikacji działa w oparciu o płatną subskrypcję - przed skorzystaniem z nich warto wiec z całą pewnością zapoznać się z cennikiem czy regulaminem. 

Źródło: Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe