Standardy dostępności kultury – ankieta dla osób z niepełnosprawnościami

  • 21.09.2021, 19:49
  • Źródło: Lublin.eu
Standardy dostępności kultury – ankieta dla osób z niepełnosprawnościami
Trwają badania mające na celu ustalenie, na jakie problemy i ograniczenia napotykają osoby z niepełnosprawnościami, chcące uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych w naszym mieście. Służy do tego internetowa ankieta, a wyniki tego anonimowego badania będą podstawą do stworzenia standardów dostępności kultury.

– Od kilku tygodni prowadzimy prace związane z projektem „Standardy dostępności kultury – wspólna sprawa” realizowanym wspólnie ze Stowarzyszeniem „Otwieracz”. Jest to jedna z inicjatyw podejmowanych przez Miasto na rzecz zwiększenia dostępności do kultury dla osób z niepełnosprawnościami. Aby projekt zakończył się sukcesem, niezbędna jest diagnoza potrzeb grupy docelowej. Dlatego zachęcamy osoby ze szczególnymi potrzebami oraz rodziców i opiekunów osób z niepełnosprawnościami do wzięcia udziału w badaniu i podzielenia się swoimi doświadczeniami – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Anonimowa ankieta skierowana zarówno do osób z niepełnosprawnością, jak i do ich rodziców oraz opiekunów, dostępna jest w wersji online pod adresem: Badanie uczestnictwa w kulturze osób z niepełnosprawnością mieszkających w Lublinieotwiera się w nowej karcie. Jej wypełnienie trwa około 15 minut. Instrukcja wypełnienia ankiety dla osób g/Głuchych i słabosłyszących w PJM dostępna jest pod adresem: Instrukcja wypełniania ankiety w PJMotwiera się w nowej karcie. Ankieta będzie dostępna co najmniej do 15 października.

Więcej informacji na temat projektu znaleźć można na profilu Stowarzyszenia Otwieraczotwiera się w nowej karcie. Wszelkie pytania dotyczące badania należy kierować na adres: [email protected] lub wysyłać poprzez formularz na wyżej podanej stronie. Możliwy jest również kontakt telefoniczny lub poprzez aplikację WhatsApp pod numerem 512 812 468.

Przeprowadzenie badania potrzeb osób z niepełnosprawnościami w Lublinie w zakresie uczestnictwa w kulturze, to działanie wynikające z realizowanego przez Miasto Lublin i Stowarzyszenie Otwieracz projektu „Standardy dostępności kultury – wspólna sprawa”. Następnym etapem będzie rekrutacja członków grupy konsultacyjnej (10 osób z niepełnosprawnościami i /lub rodziców osób z niepełnosprawnościami) oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych, którzy wspólnie będą tworzyli zespół przygotowujący standardy dostępności oferty kulturalnej.

Projekt sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków NOWEFIO.

Źródło: Lublin.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe