Zakończyła się analiza odwołań od oceny formalnej projektów BO

  • 21.09.2021, 11:27
  • Źródło: Lublin.eu
Zakończyła się analiza odwołań od oceny formalnej projektów BO
Zakończyły się prace związane z analizą odwołań od oceny formalnej projektów VIII edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin. Odwołania zostały uwzględnione w przypadku 8 projektów, a autorom wskazano zakres, w jakim projekt może być zrealizowany. W kasie miejskiej na 2022 rok przewidziano 15 mln zł na realizację projektów z VIII edycji Budżetu Obywatelskiego oraz projektów zaległych.

– Każde z 26 odwołań zostało wnikliwie przeanalizowane. Ocena tegorocznych wniosków pokazała, że ogromna większość z nich zasługuje na wsparcie. Zależy nam, by kontynuować działania w ramach tego narzędzia partycypacyjnego i umożliwić, przy pomocy miejskich środków i zaangażowania wydziałów merytorycznych, realizację pomysłów zgłaszanych przez mieszkańców. Dlatego w przyszłorocznym budżecie, po cięciach związanych z sytuacją pandemiczną, przywracamy pełną pulę środków przeznaczonych na realizację projektów z Budżetu Obywatelskiego w wysokości 15 mln zł – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W tegorocznej procedurze naboru wniosków do Budżetu Obywatelskiego złożono łącznie 214 projektów. Po etapie oceny formalnej, autorzy projektów, którzy nie zgadzali się z jej wynikami mogli wystąpić o ponowną analizę. Wpłynęły odwołania do ocen 26 projektów. W przypadku 8 projektów odwołania uwzględniono. Publikacja odpowiedzi na odwołania zamyka procedurę oceny. Osoby nieusatysfakcjonowane treścią odwołań, w przypadku dopuszczenia projektu do głosowania, mogą wycofać swój projekt z procedury. Na chwilę obecną, po uwzględnieniu odwołań, pod głosowanie może zostać poddanych 155 projektów: 106 dzielnicowych i 49 ogólnomiejskich.

Głosowanie rozpocznie się 23 września i potrwa do 10 października 2021 r. Każda osoba mieszkająca w Lublinie, niezależnie od wieku, może oddać swój głos na 2 projekty dzielnicowe i 2 ogólnomiejskie. Zagłosować będzie można w formie papierowej lub elektronicznej.

Źródło: Lublin.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe